Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Чому виникла проблема з власниками закордонних автівок?

Чому виникла проблема з власниками закордонних автівок?

Зробити доступним розмитнення авто і припинити фабрикування фальшивих судових справ. З такими вимогами біля  ГУ ДФС в Полтавській областізібралися водії авто з єврономерами. Чому виникла проблема з власниками закордонних автівок і що говорить про це закон, дивіться у наступному сюжеті.

На парковці біля одного з торговельних центрів Полтави збираються власники авто з єврономерами.  Роман один із них. Свою машину чоловік півроку тому придбав у Литві. Ціна за кордоном, каже, дешевша, аніж в Україні.

Роман Мохов, водій: В Україні така машина клштує 8 тисяч, а за кордоном 3 тисячі.

Роман разом з іншими водіями  вимагає привести процедуру розмитнення автомобілів до норм європейських країн.

Роман Мохов, водій: Щоб у нас була  розтаможка адекватна – доларів 500-700..заплатить.

А це керівник «АВТО Євро Сили» у Полтаві Дмитро Кустуров. Чоловік проти того, щоб фіскальна служба  України проводила рейди на автомобілі, що мають іноземну реєстрацію. Дмитро каже, його обурив випадок  фабрикування судових справ в Одесі.

Дмитро Кустуров, керівник «АВТО Євро Мила» у м. Полтава: Жінка купила за кордоном машину. Поліція з таможнею зупинили  і виписали штраф у розмірі 3 млн грн.. Справу сфабрикували. Вона в апеляції.

Згодом акція протесту переміщується до Головного управління державної фіскальної служби Полтавщини. Водії перекривають одну з центральних вулиць Полтави.

Рух транспорту контролюють ось ці  поліцейські.

Плакати з вимогами  ось ці чоловіки прикріплюють до будівлі установи.

Вадим Смалій, водій: Цим ми хочемо показати, що ми є.

Тим часом на офіційній сторінці Державної фіскальної служби  у мережі фейсбук  повідомляють. Нині на території України перебуває понад триста тисяч (цифра 383,3 тис.) автомобілів з іноземною реєстрацією. З них більше двохсот тисяч  (цифра 236,6 тис.) - незаконно. Польща, Литва, Німеччина, Чехія та  Болгарія – п’ять основних країн-членів ЄС, з яких завезли машини. Вимоги водіїв щодо розмитнення таких авто потребують законодавчого врегулювання.

«Державну фіскальну службу  позбавлено законотворчої функції, всі пропозиції та вимоги необхідно адресувати до Міністерства фінансів України, народних депутатів та відповідних комітетів Верховної Ради, які займаються законотворчою діяльністю.У разі ухвалення відповідного рішення державна фіскальна служба виконуватиме його на законних підставах»

Нагадаємо, подібну акцію власники автомобілів з іноземною реєстрацією під Верховною Радою проводили  на початку вересня цього року. Вони  вимагали від уряду знизити вартість розмитнення автомобіля і не чинити тиску на власників транспортних засобів з єврономерами.