Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Патрульні ловили порушників на дорозі у Полтаві

Патрульні ловили порушників на дорозі у Полтаві

1200 дорожньо-транспортні пригоди з початку року зафіксували на дорогах Полтави. Кожна десята з них сталася  з вини пішоходів. У Полтаві  патрульні поліцейські вийшли на дорогу,  аби нагадати порушникам правила дорожнього руху.

Центральна вулиця Полтави. Тут перебігають проїжджу частину поміж автівок, назважаючи на те, що за кілька метрів регульований перехід  та по ту сторону чекає поліція.

Голос: Я согласна шо нада переходити . Ви розумієте, що це ваше життя да.

А цих полтавців не стримують ні червоне світло, ні поліція, ні загроза опинитися під колесами машини. Хоча поряд є підземний перехід.

Чому не дотримуються  правил,  пішоходи-порушники пояснити не можуть.

Голос: Я спішила на маршрутку на село їхати і все.

Голос: Я все поняла. Ну маму свою послухала та й усе.

А ці полтавці вулицю перетинають за правилами. Однак про штрафи за нехтування дорожньою грамотою не знають.

Голос: Мне это не интересно, я всегда перехожу в пешеходный переход, я иду с ребенком.   Не порушуєте, а зачем, куда.

Голос: Я не знаю штрафи.  Не перебігаємо ми законопослушні люди.

Перебігаючи дорогу, пішоходи ризикують не лише своїм життям, а й наражають на небезпеку оточуючих.  Та й водії не одразу можуть відреагувати.

Водій:  Ну в нас народ такой, що йому нічого не докажеш, попробуй среагіровать так бистор, тут надо щось зробить.

Журналіст: З початку року на дорогах Полтави сталося понад 1тис.  ДТП. 107 з вини пішоходів. 22 людини загинуло, з них 1 дитина.

Така статистика спонукала патрульних виходити на дороги та роз’яснювати пішоходам правила. Перехід вулиці де заманеться порушникові може вартувати 51 гривню. Однак і це їх не зупиняє,  говорить патрульний Павло Пипенко.

Павло Пипенко, заступник командира батальйону управління патрульної поліції Полтави: Ця грошова сума вже не актуальна, люди заробляють більші кошти, це не становить для них проблему сплати ці гроші. І вони не задумуються над тим, що це штраф.

Найчастіше нехтують правилами пенсіонери, говорить патрульна Наталія Шеріпова. Аби ж убезпечити себе на дорозі, правоохоронці радять дотримуватися таких правил.

Наталія Шеріпова, прес-офіцер патрульної поліції: У темну пору треба одягати на себе одяг із світловідбиваючими елемтами. Або одягати на себе флікери. Їх можна виготовити власноруч.

Цього місяця на дорогах міста патрульні зафіксували більше півсотні дорожньо-транспортних пригод. За вихідні на Полтавщині зареєстрували чотири наїзди на пішоходів, Двоє людей загинули, ще троє перебувають в лікарнях з травами.