Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Цукровий діабет: діагноз чи спосіб життя

Цукровий діабет: діагноз чи спосіб життя

Надія Коваль, хвора на діабет: Намагаюся кожного ранку провірити. Потім, якщо я знаю, що треба щось лишнє з’їсти, я намагаюсь його поміряти, щоб знати, скільки мені підколку зробити інсуліну.   Ну зараз у мене низький рівень цукру, бо вже обід.

Що в неї діабет, ця дівчина дізналася рівно рік тому. Тривожні сигнали організму змусили звернутися до лікарів.

Надія Коваль, хвора на діабет: Втрата ваги, спрага. Різка втрата ваги – за дві неділі 7 кілограм. 

Причиною хвороби Надя вважає стреси, каже: у родині діагноз «діабет» лише у неї. Дівчина відмовилася від солодкого, переглянула свій спосіб життя.

Надія Коваль, хвора на діабет: Це просто спосіб життя, до цього звикаєш. Спочатку може і важко, і трохи незвично, просто оці коливання рівня цукру в крові… А тепер це просто здоровий спосіб життя. І в жар тебе кидає, і оніміння - це вже якщо дуже такий низький рівень, то оніміння буде і язика, і підборіддя, руки трясуться… А повишений – ну ноги дужче болять, терпнуть руки .

А цей чоловік хворіє уже 10 років, раз на рік він лягає у стаціонар. Що діабет – невиліковна хвороба, сприйняв як факт, і це допомогло не потрапити на гачок шахраїв.

Віктор Буряченко, хворий на діабет:  Ось недавно звонили, що «ми діабет тобі вилічим», говорю: «Скільки стоїть буде?», а вони: «Все завісіт від того, скільки людей сагітіруєш». Ну такого ж не буває! Я знаю, що сюди приїхав, лікарі. Вони мене лічать, спасіба їм.

Чоловік скаржиться на оніміння в ногах. Лікарі пояснюють: у хворих на діабет порушений кровообіг у нижніх кінцівках, саме тому радять усім  пацієнтам подружитися із  кабінетом діабетичної стопи.

 Людмила Кучеренко, лікар-ендокринолог: В цьому кабінеті проводиться обробка виразок, видаленя натоптишів, трофічних виразок, рекомендації по корекції стопи для подальшого носіння ортопедичного взуття, стельок.

Ендокринологічне відділення полтавської обласної лікарні завжди заповнене, каже його завідувач Володимир Михайлець. Пацієнти переважно із сільської місцевості.

Володимир Михайлець, завідуючий ендокринологічним відділенням ПОКЛ: Відділення має 30 ліжок, на базі лікарні в лабораторії проводяться всі ті необхідні обстеження для наших пацієнтів – і кардіограми, узі-відділення, тобто наші пацієнти забезпечені всіма тими обстеженнями, затвердженими наказами охорони здоров’я

Хворі на діабет лягають в лікарню щонайменше раз на рік. Підлікуватися, пройти клінічні та інструментальні обстежені, обійти вузьких спеціалістів. У першу чергу - окуліста, невропалога, судинний хірурга. Бо діабет вимагає уважного ставлення до найменших змін в організмі.