Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Полтава долучилася до світового флешмобу

Полтава  долучилася до світового флешмобу

Полтава  долучилася до світового флешмобу  в міжнародний День передчасно народжених дітей. У світі його відзначають з 2008-го  року.  В  обласному перинатальному центрі зібралися неонатологи і батьки з такими малюками.  Дорослі дякували лікарям за врятовані життя їхніх дітей.

Лікарі-неонатологи, акушери-гінекологи і батьки запускають  у небо білі кульки, як символ немовлят, що поспішили з’явитися на світ.  

Голос: Раз, два, три, - Ура!!!!

Дворічний Юра разом з батьками прийшов відвідати відділення, де провів перші тижні свого життя. Хлопчик народився з вагою 900 грамів. За словами мами, він нічим не відрізняється від своїх однолітків.

Алла Курись, мама: Це був шок і стрес великий. Це щастя.  Всі переживання  ВАРТі ТОГО, що ми бачимо зараз. Ми маємо щастя таке.

Після народження таких дітей розміщують у спеціальні  бокси, що імітують лоно матері.

Ольга Боцула, журналіст: Цей хлопчик народився  з  масою тіла 1000 грамів на 28 тижні вагітності. Зараз його виходжують у такому інкубаторі, який зберігає відповідну температуру, вологість і шумоізоляцію.

Окрім неонатологів,  виходити  малюків допомагають корекційні педагоги та психологи. Підтримки  потребують і мами, каже доктор медичних наук Олена Ковальова.

Олена Ковальова, доктор медичних наук:Більшість жінок після народження такої дитини відчувають стрес і провину. Бо родина очікувала народження нормальної, 3 кг дитини. Деяких жінок треба вчити полюбити своїх дітей, щоб було достатньо молока для вигодовування такої дитини.

Захару два тижні. Він народився передчасно і важив півтора кілограми.

Тіло до тільця. Любов майже весь час тримає сина на грудях.

Любов Гетьман, мама: Він відчуває завжди, що я поряд.Біля мене він спокійний , а коли кладу його, то починає плакати.

  У малюків, яких носили мами на собі, стабілізується дихання і серцебиття, мозок краще  дозріває, а організм  засвоює їжу. Згодом у таких дітей менше проблем зі здоров’ям, розповідає лікар-неонатолог Ніна Шуміліна.

Ніна Шуміліна,  старший ординатор, лікар-неонатолог вищої категорії:Мама не всю добу знаходиться біля дитини. Як правило, вони викладають діток на себе перед годуванням, спілкуються з ними. Саме годування відбувається у такому положенні. Хвилин 30-60 залишають на собі, аби їжа пройшла по  шлунку.

За словами Любові,  щодня її Захар набирає необхідні грами. Мама  читає йому казки, співає пісень і вмикає музику. 

Нагадаємо, з початку 2017-го в області передчасно  народилося близько 300  дітей.