Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Миргородській центральній районній лікарні відкрили пологове відділення

У Миргородській центральній районній лікарні відкрили пологове відділення

Ярину готують до пологів. Жінка розповіла, що першу дівчинку вона народила чотири роки тому в Сумському перинатальному центрі. Друга дитина з'явиться на світ у Миргороді.

Ярина, у нас буде хлопчик, як родиться, тоді назвем.

Ярині показали операційну залу, де вона буде народжувати. У 2017 році тут капітально відремонтували все пологове відділення. Говорить завідувач  акушерсько-гінекологічного відділення Олена Афанасьєва: теперь у нас есть современное оборудование, современная  операционная, три родильных зала, из них два индивудуальных  двохкомнатных семейного типа. Мы и так практикуем в 98% - это совместные роды, но теперь мы можем позволить  и совместное пребывание  после родов родственников вместе  с роженицами.

У середньому за рік у відділенні народжується 500 дітей, каже головний лікар ЦРЛ Ярослав Будний: До нас приїжджають із Києва, з Дніпра, з великих міст, бо там дорого, у нас помірна ціна - 289 грн. за добу обходиться ліжко у пологовому відділенні.

За словами  фахівця департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Ігоря Перогова, реформа системи охорони здоров'я передбачає зміни у фінансуванні різних ланок надання медичної допомоги населенню.Миргород – це центр Північно-госпітального округу, який відповідно до реформи затверджено Постановою Кабміну, на виході законопроект 6327, який також передбачає зміни у фінансуванні,  втому числі, і пологового відділення, і акушерських відділень, які  будуть виконувати функцію міжрайонних.

Гроші на ремонт пологового відділення, а це близько 1,5 млн. грн.,  виділили за  міською програмою  «Здоров’я жителів міста Миргород».  Завдяки фінансовій підтримці з місцевих бюджетів  осучаснюють  господарську частину  лікарні, а  от кадрове питання залишається відкритим. Головний лікар каже: третина працівників пологового відділення – пенсіонери.Розраховують на інтернів.Нині у відділеннях стажують  16-ть молодих спеціалістів.