Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві мами з передчасно народженими дітками в'язали восьминіжки

У Полтаві мами з передчасно народженими дітками в'язали восьминіжки

Близько 20-ти недоношених малюків в одній залі.  Вони вже підросли, рухливі.  Але так було не завжди.  Галина Водзінська народила сина Михайла з вагою трохи більше 800 грамів. Жінка  долучилася до майстер-класу із плетіння восьминіжок, щоб поспілкуватися з іншими мамами. Пригадує: найбільше боялася заплакати перед дитиною після народження. 

Галина Водзінська , мама передчасно народженого хлопчика

Треба, шоб вона бачила мамину усмішку, а не мамині сльози.  Ми з чоловіком, буквально кожні три години приходили в реанімацію, нам дозволяли це в перинатальному центрі. Дозволяли все робить самим: годувать,  мірять температуру, тиск, дозволяли робить масажі.

Наталія Паталаха провела для запрошених  майстер-клас із плетіння восьминіжок.

Наталія Паталаха, провела майстер-клас

Займає дві-три годинки. Восьминіжка виготовлена із 100% хлопку. Наповнюється холофайбером, щоб була тепленька, зручна і дітки не засовували туди пальчики.

Іграшки-восьминіжки вигадала жителька Данії, яка передчасно народила дитину. Ефект від цього дав результат. А тому іграшка стала популярною у всьому світі. За словами психолога Катерини Мироненко щупальця восьминіжки нагадують малюкам пуповину і заміняють зв'язок з мамою. Творчий майстер-клас організатори поєднали із фотовиставкою, де зображені недоношені діти.

Катерина Мироненко, практичний психолог Центру розвитку дітей раннього віку ПОДКЛ

Це дітки, які знаходяться зараз на етапі реанімації. Вони перебувають на самому важкому етапі свого життя. Батьки також з ними. Але поспішайчики дуже сильні і ми саме це хотіли показати  на фотовиставці. Зліва – це фотографія, яка названа так, дуже символічно «Разом до нових висот». Ми почали уявляти,  ким би стали наші поспішайчики, коли виросли.

На заході для мам благодійники підготували подарунки. Три великих портрети із зображеннями дітей передадуть до Полтавського обласного перинатального центру. Нині на Полтавщині близько восьмисот передчасно народжених дітей. Лідія Ритченко. Євген Ковальчук Полтавські телевізійні новини.