Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Чи отримали після двох майданів полтавці те, на що сподівалися?

Чи отримали після двох майданів полтавці те, на що сподівалися?

У центрі Полтави, в день День Гідності та Свободи,  зібралися на народне віче. Його провели на площі перед облдержадміністрацією. Саме там полтавці збиралися під час Помаранчевої революції та Євромайдану. Хто прийшов цього разу та як оцінюють події тих часів нині, дізнавалася знімальна група "Лтави".

Площа перед будівлею облдержадміністрації та обласної ради була майданчиком для висловлення протестів під час обох майданів. Тут облаштовували намети та барикади. Цьогоріч у День Гідності та Свободи на заявленому народному віче зібралися студенти навчальних закладів, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та безпосередні учасники Помаранчевої революції й Революції Гідності. Полтавець Сергій Пушкаренко виходив на протести і в 2004-му, і в 2013-му. Каже: позитивних змін чекає досі.

Сергій Пушкаренко, учасник Помаранчевої революції та Революції Гідності: Гірше й гірше робиться. Ціни жахливі, продукти дорогі. В лікарню лягаєш, скільки грошей треба. Нічого не помінялося, а люди хотіли життя кращого.

Вірші, пісні та патріотичні заклики зі сцени. Потім присутні поклали квіти до пам’ятних знаків Небесній Сотні та загиблим учасникам АТО, там же відслужили панахиду. Серед присутніх - учасники майданів, які стали чиновниками. Віктор Стеблянко вважає, що після протестів є позитивні зрушення.

Віктор Стеблянко, начальник управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА: Після перемоги революції я працюю державним службовцем, довірений мені певний напрям. Мені за цей напрям не соромно. Я на своїй посаді роблю все, що можу.

Волонтерка Наталія Костіна говорить: на акціях протесту сподівалися на зміни у поведінці влади, натомість отримали лише нові прізвища.

Наталія Костіна, волонтерка: Народ був на ейфорії. А як кажуть: революцію роблять романтики. А використовують негідники. Майдан відбувся недаремно і те, що відбулося все одно має свої наслідки. Я думаю, зміни будуть. І ми переможемо.

Ще один учасник майданів, а нині чиновник вважає: влада до і після відрізняється.

Олександр Буцький, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА: Якщо раніше все було заангажовано, в ці кабінети не можна було добитися, то зараз приємно, що є таке поняття, як обласна влада. Це одне єдине, одне ціле. Тобто не борються один проти одного, не ділять між собою. Не ділять свої інтереси приватні.

На віче не було засновника полтавського Євромайдану Олекси Коби. Він вважає: подібні зібрання, покладання квітів і саме поняття «Революція Гідності» не на часі. Чоловік каже: відзначати День Гідності та Свободи потрібно тоді, коли покарають винних у вбивствах на Євромайдані та зміниться державна система. А народ постійно контролюватиме дії влади.

Олекса Коба, засновник Полтавського Євромайдану: Влада використовує ці форми для того, щоб у головах людей створити таку візію, що це й є революція. Шо у принципі більш немає до чого прагнути. Що це є катарсис, що це є апогей, у якому ви могли втілити все своє. Ви втілили і подивіться, як це воно і в принципі все.

Також Олекса Коба вважає: результати протестів українців знівелювалися і тому, що Євромайдан, приміром, став заполітизованим.

Олекса Коба, засновник Полтавського Євромайдану: Я говорив на початку майдану: якщо ми будемо робити цей майдан з революцією разом із партіями, то нічого не вийде. Нічого і не вийшло. Але до мене тоді десь через тиждень прийшли люди і сказали: "Ви агент Кремля, бо ви не хочете з нами, із партіями, шось робить, а ми такі українці".

Щоб досягти позитивних зрушень, чоловік радить вчитися критично мислити і так підходити до будь-яких рішень. Нагадаємо, Помаранчева революція розпочалася як реакція на фальсифікацію результатів президентських виборів. На Євромайдан спочатку зібралися невдоволені заявою Уряду щодо призупинення процесу підписання Угоди про асоціацію із Євросоюзом.