Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

8-му обласну краєзнавчу конференцію учнівської молоді провели у Полтаві

8-му обласну краєзнавчу конференцію учнівської молоді провели у Полтаві

«Полтавщина – земля моя свята». Під такою назвою сьогодні у Полтаві стартувала 8-ма обласна краєзнавча конференція учнівської молоді. Понад сто юних пошуковців представили свої наукові роботи та розповіли про творчі досягнення. Докладніше про це – далі в сюжеті.

В’ячеслав Гапонов – з Миргорода. Навчається у 7-му класі. Розповідає: цікавиться ставком «Миргородська калюжа». Тому досліджував історію благоустрою та шлях перетворення з великого болота на маленьке чисте озеро.

В’ячеслав Гапонов, учасник краєзнавчої конференції (м. Миргород): Ми ходили на спеціальний курорт у місті Миргород, ми ходили по бібліотекам. Також в інтернет-центрі шукали про нього спогади, коли це все почалося і як. Ми досліджували інформацію про цю калюжу: з якого вона року почалася, хто її зменшував.  

Десятикласниця Валерія Нечитайло цікавиться екологічним станом водойм Полтавщини. На думку дівчини, її дослідження  можуть допомогти охочим дізнатися, як правильно використовувати наземні і підземні водні ресурси області.

Валерія Нечитайло, учасниця краєзнавчої конференції (с. Розсошенці): Однією з найважливіших а найактуальніших є саме ця тема, тому що саме зараз багато чого змінюється в природі, багато чого змінюється в устрої населення. І саме вплив водних ресурсів на нас є досить важливим.

Цього року в обласній краєзнавчій конференції беруть участь 145 учасників із 22 населених пунктів Полтавщини. Теми учнівських робіт – різноманітні. Це екологічне краєзнавство і фольклор, історія та етнографія, археологія та географія. Для молоді такі зустрічі дуже корисні, каже директор Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Станіслав Комісар.

Станіслав Комісар, директор Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді: Це є хорошим підґрунтям для співпраці юних краєзнавців з відомим краєзнавцями, з науковцями. Це буде сприяти результативній пошуково-дослідницькій роботі в усіх освітніх закладах Полтавщини.

Обласна краєзнавча конференція учнівської молоді триватиме у Полтавському національному педагогічному університеті 21-22-го листопада. Кращих доповідачів нагородять дипломами та подяками. Також учні отримають у подарунок краєзнавчу літературу.