Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Пам’ять загиблих в АТО військовослужбовців вшанували в Полтаві

Пам’ять загиблих в АТО військовослужбовців вшанували в Полтаві

21-го  листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня  у Полтаві на Алеї Героїв вшанували пам’ять загиблих в АТО військовослужбовців. Серед полеглих були й активісти Євромайдану. З їхніми батьками  спілкувалися наші кореспонденти.

Ультрас футбольного клубу «Ворскла» та  історик за освітою Антон Грицай з початку бойових дій на Сході України проходив службу в полку «Азов».  Військовий загинув 2 з половиною роки тому  під час бойового зіткнення з терористичним угрупуванням біля села Широкіне Донецької області.  Антону Грицаю було 27 років. Його мама - Тетяна Грицай пригадує: почуття патріотизму її син проявляв і у шкільні роки. З початку Євромайдану, каже,  Антон був активним учасником Революції Гідності.

Тетяна Грицай, мати загиблого військовослужбовця Антона Грицая: Він на всі віче ходив, він їздив в Київ на Майдан. Він дуже мало був вдома в ці дні. У них була «Самооборона Полтави»,  і вони серед ночі вставали кудись їхали. Він мало говорив зі мною на цю тему, але я бачила,  що в ньому все кипить - оце почуття несправедливості.

Ігор - батько загиблого під  Іловайськом бійця батальйону "Донбас" Антона Цедіка розповідає: син підтримував протести у Полтаві, а в лютому  2014-го поїхав до столиці.

Ігор Цедік, батько загиблого військовослужбовця Антона Цедіка: Там приймав активну участь у боротьбі, на барикадах,  з тітушками  та "беркутом".  Кілька разів горів, був під трансбойтами - їх заливали водою.

Ігор Цедік каже: в останні роки змінами в економіці країни та рішеннями влади незадоволені багато людей. Часто його з дружиною запитують: за що їхній син віддав життя.

Ігор Цедік, батько загиблого військовослужбовця Антона Цедіка: Якби не хлопці, які загинули в АТО  та стримали російську навалу, то зараз лінія фронту проходила б берегу Ворскли. Й так само, як у Донецьку чи Луганську ми б сиділи у підвалах. Й не знали б,  чим це могло закінчитись.

За словами військового капелана Володимира Храпача, завдяки  Революції Гідності українці почали цінувати свою державу.

Володимир Храпач, військовий капелан: Ми так би мовити - поглянули назад, побачили що в нас є держава. Ми є українці. Ми маємо здобутки, традиції українського народу. Ми взагалі нарешті зрозуміли,  що є суверенна незалежна держава, демократична.

Нагадаємо, щороку в Україні 21-го листопада відзначають День Гідності та Свободи. Свято запровадили з нагоди початку двох революцій: Помаранчевої  2004-го року та Революції Гідності 2013-го.