Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавський камерний хор «Гілея» виступив з прем’єрою в Києві

Полтавський камерний хор «Гілея» виступив з прем’єрою в Києві

Полтавський камерний хор «Гілея» на сцені Київського Національного залу камерної та органної музики виступив із прем’єрою.25 полтавських артистів разом із київською народною хоровою капелою «Почайна» вперше виконали «Літургію сповідницьку». Докладніше про спільну творчу працю полтавських та київських хористів дивіться далі в сюжеті.

«Літургія сповідницька» – це твір у стилі «духовно-камерний піснеспів». Його нещодавно написав сучасний український композитор і лауреат Шевченківської премії Віктор Степурко. «Літургію», каже, присвятив святому, який родом з Полтави,  – Преподобному Паїсію Величковському.

Віктор Степурко, композитор духовно-камерної музики: Справа в тому, що мої діди, мої предки також з Полтавщини. І коли я долучився до християнства, до його православної гілки, то зрозуміло, що постать Паїсія Величковського для мене стала знаменною.

Спільним хором під час виступу керував народний артист України Олександр Жигун. Каже: співпраця  колективів Києва та Полтави  сприяє обміну творчим досвідом.

Олександр Жигун, народний артист України: Це вже 3-тя наша програма, яку ми спільно робимо. Ні з яким іншим хором нам не вдалося. Це теж показник.

Полтавські артисти поділилися враженнями від виступу у столиці.

Віктор Бур’ян, артист полтавського камерного хору «Гілея»: Коли ти відчуваєш орган, який в Полтаві не можеш почути, то це просто велике-велике свято музичне. Не хочеться себе хвалити, але якщо народний артист запрошує наш колектив до співпраці, то це вже говорить і про наш рівень.

Вікторія Трощак, артистка полтавського камерного хору «Гілея»: Рука майстра вела нас за собою. Головне – дивитися в одному напрямку, бути налаштованими на 1-ій хвилі. Це є вершина майстерності.

28-го листопада артисти Полтавського камерного хору «Гілея» та Київської хорової капели «Почайна» разом виступлять у Полтаві. Концерт проведуть у Полтавському обласному академічному театрі імені Гоголя.