Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

У Полтаві обговорили стратегії розвитку міста

У Полтаві обговорили стратегії розвитку міста

У Полтаві обговорили стратегії розвитку міста. Серед них - удосконалення туризму та культури, житлової інфраструктури, економіки, а також розширення зелених зон. Про потенціал та проблеми обласного центру дізнавалася Карини Москаленко.

Майже 2 роки Полтава бере участь у проекті «Інтегрований розвиток міст в Україні». Розробка Концепції розвитку обласного центру - серед основних завдань. Над нею працюють місцеві та іноземні експерти, а також долучається місцева влада й громадськість. Концепція передбачає вдосконалення у  кількох сферах.

Юрій Левченко, директор КО Полтавської міськради «Інститут розвитку міста»: Стратегія розвитку Полтави передбачає розвиток Полтави по всім направленням: економічному, медичному, культурному направленні, будівництво житла, розбудова мікрорайонів, створення індустріальних парків, створення зон відпочинку.

У туристичній сфері планують підвищити та зберегти привабливість історичної частини міста. А ще -  покращити парки і пов’язані з ними зелені зони. Також розвиватимуть перспективні види туризму, серед яких бізнесовий та медичний.

Ірина Брижань, регіональний координатор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні»: Це стосується як стоматології, так протезного заводу, який у нас є. Тобто такі послуги реабілітації.

Матіас Ельгер, ментор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні»: У Полтави є потенціал для бізнес-туризму. Оскільки ми знаходимося поміж Києвом та Харковом. Ми маємо надмірну можливість для того, щоб привабити бізнес-туризм з точки зору проведення семінарів та конференцій. Один із пунктів – побудова конгрес-холу.

На думку ментора Проекту МатІаса Ельгера,  слід поєднати туристичну пішохідну зону із територією ринку. Це дасть можливість створити первинний центр міста, межі якого наразі не сформовані.

Матіас Ельгер, ментор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні»: Уже є гарна історична територія, але вона має бути покращена, реставрована. Туристична територія має включати територію ринку, яка має велику кількість історичних будівель.

Серед територій економічного потенціалу експерти виділяють індустріальну зону Київського району Полтави. МатІас  Ельгер говорить, що слід задіювати так звані «браун філди». Тобто, території, які не використовуються.

Матіас Ельгер, ментор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні»: Ці території мають бути реорганізовані згідно планів щодо того що там має існувати. Тому що якщо ми, наприклад, говоримо про технопарк. Для технопарка ця територія повинна бути закритою,з декількома ділянками зеленим. І реорганізована з інфраструктурою для технопарку.

Окрім стратегій, у рамках Концепції інтегрованого розвитку міста – втілення демонстраційного проекту у розмірі 100 тисяч гривень. Це вдосконалення парку «Перемога» як верхньої, так і нижньої частини. Наразі проводять конкурс ідей. Реалізовувати їх планують наступного року.

Ірина Брижань, регіональний координатор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні»: Більш детально вони повинні розробити дві території: це територія дитячого відпочинку з елементами інклюзії . І територія активного відпочинку. І потім ці території на основі розроблених концепцій будуть розвиватися.

Полтавці пані Тамілі у парку не вистачає зелених насаджень.

Таміла, полтавка:  Деревьев хороших.  Потому что плохие деревья, значит, не рубят. А рубят хорошие деревья.

Роботу над Концепцією інтегрованого розвитку Полтави планують завершити наприкінці 2018. Її винесуть на затвердження сесією міськради. Нагадаю, у проекті «Інтегрований розвиток міст в Україні» беруть участь також Житомир, Вінниця та Чернівці.