Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

«Холстомір. Історія коня»: спектакль про свободу від грузинських артистів

«Холстомір. Історія коня»: спектакль про свободу від грузинських артистів

 «Холстомір. Історія коня». Драматичну виставу привезли у Полтаву актори Тбіліського театру імені Грибоєдова. Виступали в обласному академічному театрі імені Гоголя. Докладніше про постановку та про враження грузинських артистів від роботи у Полтаві, дивіться далі в сюжеті.

Злети і падіння, зміна господарів – від багатих до бідняків, від люблячих до жорстоких. Про долю скакуна йдеться у драматичній  постановці «Холстомір. Історія коня». Зняли її за мотивами повісті Льва Толстого «Холстомір». Також спектакль висвітлює проблеми людського суспільства.

Валерій Хорютченко, артист Тбіліського драматичного театру ім. Грибоєдова: Это тема человеческих взаимоотношений. Это тема одиночества. Это тема обретения взлёта… и ухода. И вот между этими 2-мя полюсами – между взлётом и уходом – и ткётся эта жизнь.

Виставу показали на 30-ох міжнародних фестивалях. У Полтаві грузинських артистів сприйняли із теплом та цікавістю, каже актор Тбіліського драматичного театру Аполлон Кублашвілі.

Аполлон Кублашвілі, артист Тбіліського драматичного театру ім. Грибоєдова: Мы в прошлом году играли здесь. Я когда уезжал, честно говоря, думал: «Хоть бы мы ещё раз вернулись в Полтаву!». Потому что он оставил у меня только тепле и хорошие эмоции.  И я с радостью ещё бы вернулся в Полтаву.

Твір «Холстомір» – про свободу, розповідає режисер постановки Автанділ Варсімашвілі. Тому, каже, саме його привезли цього разу, аби підтримати українців у боротьбі за мир і самостійність.

Автанділ Варсімашвілі, художній керівник Тбіліського драматичного театру ім. Грибоєдова: Человек рождён для свободы. Страна рождена для свободы. Украина рождена для свободы. Она борется за эту свободу, и потому она воспринимает этот спектакль. Так же, как его воспринимает и Грузия, и во всех странах, где ценят свободу.

Тбіліський драматичний театр імені Грибоєдова виступив у Полтаві вдруге. Нагадаємо, у квітні актори привозили виставу «Ревізор».