Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Від Полтавщини залежить енергонезалежність України?

Від Полтавщини залежить енергонезалежність України?

 «Всі, хто заважає політиці енергонезалежності країни, будуть оголошені ворогами держави». Так сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час наради у Полтаві. Заважають цьому, на думку глави Уряду, чиновники, які займаються ліцензуванням та наданням дозволів. І блокують цей процес. Полтавська обласна рада протягом цього року погодила надання спецдозволів на використання надр двом приватним компаніям. «Укргазвидобування» другий рік поспіль отримує відмову. Чи порозумілися представники державних структур, дізнавалася наша знімальна група.

Лохвицький район, Яблунівське родовище. Керівники «Укргазвидобування» демонструють Прем’єр-міністру результати співпраці із хорватською компанією. Іноземні фахівці мають пробурити дванадцять нових свердловин для товариства. Одну із них, глибиною 5 тисяч метрів, розпочали бурити на Яблунівському родовищі у цьому місяці. Завершать роботи до березня 18-го.

Віталій Підлісний, начальник Яблунівського цеху з видобутку нафти, газу й конденсату: Експлуатаційний фонд – 50 свердловин. Загальний фонд – більше ста. Унікальне родовище, унікальність в тому, що запаси перераховувалися три рази в сторону збільшення.

Володимир Гройсман розповідає: Кабмін планує спростити дозвільні процедури для видобутку газу та знизити ставку ренти при запуску нових свердловин. Все для того, щоб досягти енергонезалежності країни.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України: Живемо 726 день без єдиної краплини російського газу. Це означає тільки єдине, що ми стаємо енергонезалежними. У цьому році 15,2 млрд. ми десь із плюсом ідемо майже 700 млн. кубів. А в 20-му рої включно ми маємо добути 20 млрд. кубів українського газу.

Йдеться про Концепцію розвитку газовидобувної галузі та стратегію «Укргазвидобування» «20/20». Мета останньої: досягти у 2020 році річного видобутку газу у розмірі 20 млрд кубів. Із запевненнями, що Україна не залежатиме від імпортного газу, Володимир Гройсман вертольотом перелетів на нараду до Полтави. Вона відбулася без участі журналістів. Про її перебіг, зокрема, про позицію депутатів обласної ради щодо «Укргазвидобування», можна дізнатися із офіційних сайтів.

«Так, за останні два роки Укргазвидобування отримало 54 відмови у погодженні надання спецдозволів (по 21 пакету документів) від Полтавської облради. Тобто у 2016-2017 роках УГВ не отримало на Полтавщині – ключовому газоносному регіоні країни - жодного погодження спецдозволу на користування надрами.»

«Щодо нарікань представників видобувних підприємств з приводу відсутності порозуміння з обласними радами стосовно погодження видачі дозволів на видобування вуглеводнів, то, як зазначив на своїй сторінці у Facebook голова обласної ради Олександр Біленький, Полтавська обласна рада має чітку позицію щодо соціальної відповідальності газовидобувних компаній та фінансових компенсацій за інфраструктурні збитки та екологічну шкоду громадам Полтавщини. На переконання Олександра Біленького, це – правильно обраний вектор розвитку питання газовидобування в області.»

 «Всі ті, хто будуть створювати перешкоди політиці енергонезалежності, будуть оголошені ворогами держави. Я терпіти того не буду. Всім потрібно надавати рівні умови, дозволи при дотриманні існуючих вимог»,- сказав Володимир Гройсман.

Нагадаємо, закон № 3038 почне діяти з січня наступного року. 5% ренти за користування надрами отримуватимуть місцеві бюджети. Протягом цього року Полтавська обласна рада та «Укргазвидобування» намагалися домовитися про отримання погоджень на надання спецдозволів і суму коштів за соціальними угодами. Але так і не дійшли згоди.