Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Лубенському районі відслужили панахиду за загиблими від голоду

У Лубенському районі відслужили панахиду за загиблими від голоду

Квіти та колоски несли до Кургану скорботи сьогодні у Лубенському районі. Тут, у селі Мгар, провели панахиду за загиблими від голоду та вшанували їх хвилиною мовчання. Більше подробиць у сюжеті Лілії Пархоменко та Богдана Казиріда.

Віктор Ревегук, історик: До 87-го року ця тема була заборонена взагалі. За ці розмови могли притягти до відповідальності. Хліб був. Хліб просто гнив, запрівся. Не встигали вивозити. А люди гинули.

Пані Варвара народилася у 1931-му. Каже: про часи голоду розповідали батьки. Тоді загинули рідні та знайомі сім’ї.

Варвара Сень, жителька Великобагачанського району: Особливо тяжко було в 33-му році. Повиганяли з хати, забрали все. І ми жили у батькового брата в такому прихалабочку. Не було чого їсти, багато померло. Брат один батьків, і дідусь, і бабуся

Біля меморіалу народної скорботи у селі Мгар відслужили панахиду за загиблими.

Треба вивчати й аналізувати помилки минулого, каже Архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір. На його думку, українці до таких заходів мають долучатися.

Федір, архієпископ Полтавський та Кременчуцький УПЦ КП: Це засвідчення того, що ми є, що ми вижили, гуртуємося, маємо свою гідність, і що ми будемо відстоювати незалежність, поважаючи суверенітет інших народів, інших держав.

Людмила:  Зараз, я думаю, що молодь дуже гарно знає, тому що в школі багато про це розказують. У мене вдома мама, діти про це знають, згадуємо, що бабуся нам розказувала. Я дуже багато знаю різних історій.

Наталія: Посидим за столом, свічечки підпалим. Просто пам’ять сім’ї.

Історик Віктор Ревегук розповідає: точна кількість загиблих у період голодомору в Україні остаточно невідома.

Віктор Ревегук, історик:Цифр немає і бути не може. Так само, як і по війні. Тому що коли був голод, було заборонено вести поіменний список погиблих по сільських радах.

На Полтавщині, за словами Віктора Ревегука, від голоду померло приблизно 400 тисяч осіб.