Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві презентували програму за книгою «Блокпост»

У Полтаві презентували програму за книгою «Блокпост»

 «Тим, хто захищає Україну» – із такою присвятою у Полтавській галереї мистецтв презентували програму «Блокпост». За форматом це моновистава із музичними композиціями. Її планують показати і в області та у зоні АТО. Подробиці із заходу – далі у сюжеті моїх колег.

Серед декорацій – уламки мін та снарядів, посічена гільза, маскувальна сітка та соняхи. Перед глядацькою залою – тріо бандуристок «Вишиванка» та артисти обласної філармонії.

Голос: Молодий хлопчина, мав він очі сині. Чи Роман зі Львова, чи Тарас з Волині.

Програму «Блокпост» створили за однойменною книгою Бориса Гуменюка. Світлана Кравченко, режисер-постановник: Це наш відомий письменник, прозаїк, який сам був і на Майдані, і в АТО, на фронті. І бачив все це своїми власними очима. Тобто,  те, що він написав – це людина не вигадала. Він через це пройшов і це пережив. Нам дуже хочеться, щоб ми змогли об’їздити по області і поїхати, можливо, туди, до хлопців.

Волонтер Іван Данилевський говорить: військові в зоні АТО чекають не лише на речі та продукти харчування.

Іван Данилевський, волонтер: На сході культурна програма важлива тим, що артисти несуть тепло, доброту і радість, українську пісню, яку хлопці ждуть. Колись у Волновасі 30-та бригада стояла. І хлопці, коли побачили мене, і кажуть: «Ми оце, як побачили полтавську машину, ми такі раді! А ще, як артисти приїжджають до нас!»  

Голос: Ми щодня бачимо її обличчя. Її випотрошені нутрощі, її відтяті руки, її відірвані ноги, розкидані, де тільки можна, її численні, прострелені навиліт голови. Тільки імені не знаємо. Називаємо війною. Першим, що спадає на гадку. Але це не війна. На «війну» вона не озивається…

У моновиставі «Блокпост» грає заслужена артистка України Наталія Іванченко. Вона разом із іншими колегами з обласної філармонії раніше виступала для бійців у Маріуполі, Щасті, Авдіївці тощо. Каже: готуватися до виступу було складно морально.

Наталія Іванченко, артистка Полтавської обласної філармонії: Коли я одягла оцей костюм, щоб працювати цю моновиставу, в мене комок став і я не могла працювати. Я ніби відчула, як це – бути там. Я просто його одягла для вистави… І мені дуже близька ця тема, тому що, можливо, що я там була. І мені хочеться цією темою закликати всіх до миру.

За словами волонтерки Віри Маслак, такі програми можуть допомагати військовим повертатися до мирного життя.

Віра Маслак, волонтерка: Зараз більше увагу потрібно звертати на хлопців, які приходять з АТО. Вони потребують і психологічної допомоги, і лікування, і реабілітації, і матеріальної допомоги в сім’ях. Тому що там вони звикли до військового життя. А тут зовсім інше життя, і не так, як вони чекали.

Бандуристки: Прокинься, моя Україно, відкрий свої очі у світлі далеких зірок.