Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Тепло із нечистот добуває полтавський водоканал

Тепло із нечистот добуває полтавський водоканал

Тепло із каналізаційних відходів. Альтернативні відновлювальні джерела енергії використовують на Полтавщині. Що це за проекти та які ще способи видобутку енергії діють в області – дивіться далі.

Полтавський водоканал добуває тепло із нечистот. От ці трубки заведені в каналізаційні потоки і є своєрідними теплозбирачами.

Іван Містюк, начальник служби водовідведення КП «Полтававодоканал»:По них циркулює рідина, яка забирає тепло сточних вод  і подає на тепловий насос.  Тепловий насос +16 градусів піднімає потенціал і ми на опалення маємо 55-60 градусів теплової енергії. 

Три теплонасоси купили і змонтували 2008-го.  Це було вперше в Україні. Проект коштував близько мільйона гривень. Нині теплонасоси заощаджують кошти підприємства.

Іван Містюк, начальник служби водовідведення КП «Полтававодоканал»:Таким чином система окупилася за 3,5 роки. Якщо брати, учитувати, скажем коофіцієнт інфляції, то на сьогоднішній день уже десь до 50, можливо більше мільйонів економії.

А от оцей теплонасос працівники  підприємства змонтували власноруч, переробивши його із холодильного обладнання.  Зараз втілюють ще один проект. На очисних системах  комунального підприємства «Полтававодоканал»  на Супрунівській очисній каналізаційній станції вироблятимуть електроенергію. Тут інвестори монтують міні-ГЕС. Цей проект  є першим на каналізаційних стоках в Україні.

Олександр Ніколенко, головний технолог КП «Полтававодоканал»: Після вторинних відстійників уже очищена вода буде потрапляти на турбіну, яка буде виробляти електроенергію десь потужність її буде становити 200 кіловат на годину. Це відбувається завдяки тому, що перепад висоти становить близько 40 метрів. і обйом води десь суточний складає десь 40 тисяч 45 тисяч кубічних метрів на добу.  І завдяки цьому є така можливість побудувати таку міні-ГЕС і видобувати в цьому електоренергію.

Першу електроенергію з ГЕС планують отримувати весною. У перспективі - розробка нових проектів з виробництва альтернативних відновлювальних джерел енергії.

Павло Страшко начальник Супрунівської каналізаційної станції: В Україні це пілотний поет, який будується вперше. Особливо на зворотніх водах. Це відновлювальні джерела  електричної енергії. Дальше планується також будівництво біогазових станції. Які в свою чергу будуть використовуватися для виробляння електроенергії і для опалення особистих потреб нашої Супрунівської станції.

За кілька років у «Полтававодоканалі» планують зменшити енергозалежність підприємства за рахунок відновлювальної енергетики.