Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Жіночий погляд: у Полтаві відкрили виставку світлин з АТО

Жіночий погляд: у Полтаві відкрили виставку світлин з АТО

Волонтер, військова та журналіст.  Три жінки зібрали свої фотороботи із зони АТО і влаштували у Полтаві виставку. Загалом представили 36 світлин, серед яких - і знімки з передової.  Подробиці у сюжеті журналістів "Лтави".

Волонтер  та автор світлин Олександра Сиротенко розповідає: її фотографії показують бойові дії на Сході України у кількох проявах: біль і страждання   та  бажання щастя  й перемоги.

Олександра Сиротенко, волонтер ГО "Команда небайдужих": Також у нас тут є багато символів, які показують жіночу долю у війні: є старовинна  сорочка як символ того що в Україні майже в кожному столітті відбуваються якісь війни, перепитії і жінки це переживаютью

Олександра показує своє фото, зроблене у грудні 2016-го року.

Олександра Сиротенко, волонтер ГО "Команда небайдужих": Коли ми приїхали до Авдіївки й почали вивантажувати гуманітарку, яку образу звернула увагу на руки хлопців. Це таке відчуття коли ти власне бачиш, що цими руками твориться наша історія. ці руки тримають наш мир.

На знімку - руки 23-річного Віталія Біляєва. Чоловік проходив службу в складі  72-ї окремій механізованій бригади. На передовій  Віталій Біляєв отримав кілька поранень.

Віталій Біляєв, учасник АТО: Ми не встигали навіть не те що почистити зброю, а зарядити автомат. Треба було вже знову йти в бій й захищати себе більше аніж країну. Тому що тоді ми більше захищали своє життя. Нам було тяжко у Авдіївці. Це були території, які належали сепаратистам  і ми їх потихеньку відвойовували.

За кожною людиною на фото є певна історія, говорить полтавський журналіст Анна Чапала. На виставці представлено близько 10-ти її світлин із зони антитерористичної операції. Анна Чапала розповідає: завжди обговорює зйомки з військовослужбовцями.

Анна Чапала, журналіст: За кожною поїздкою ми запитуємо завжди де можна побувати, що можна показати. Це насправді дуже важливо. Це їхня безпека перш за все й наша безпека теж.

Також на виставці серед авторських фото представлені роботи Алли Федорченко,  яка понад рік проходила службу в зоні АТО у складі  батальйону особливого призначення «Січ».  Виставка світлин триватиме до сьомого грудня. Фотографії можна побачити у Ветеранському центрі соціально-психологічної адаптації учасників АТО за адресою: вулиця Спаська, 10.