Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

На сотні тисяч гривень ошукали полтавців шахраї

На сотні тисяч гривень ошукали полтавців шахраї

На сотні тисяч гривень ошукали довірливих полтавців шахраї, які пропонували вдома збирати китайські годинники. Перед цим вони брали завдаток. За кілька місяців їхню схему викрили, але чоловіки з грошима зникли. Учасників  шахрайських схем розшукують нині правоохоронці.  Скількох полтавців ошукали – дивіться далі.

У пенсіонера Івана Карпенка чоловіки виманили 10 тисяч гривень. Це був завдаток за те, що він вдома складатиме китайські годинники.

Іван  Карпенко, пенсіонер: Оце ж мені давали отдєльно ремішки, і отдєльно часи. Нада ремішок приобщить к часам. Оце вже робота в законченом відє. Ето я так і здавав.

Щоб приступити до роботи,  пенсіонерка Жанет Яковенко також внесла попередньо близько 10 тисяч гривень, які їй дав син на ремонт квартири.  Жінка працювала близько двох місяців. Та коли вирішила забрати гроші і пішла до офісу, там було  зачинено, на дзвінки ніхто не відповідав.

Жанет Яковенко, пенсіонерка: Мені сказали що треба за 5 днів попередити. Через 5 днів гроші мені повернуть. Я все чекала. І 28 жовтня телефон у офісі був відключений, офіс був закритий. І я звернулася до поліції.

У тому, що діяли шахраї, юрист Олена Петрова, яка представляє інтереси близько півтора десятка ошуканих, не сумнівається. Каже: ті добре підготувалися, щоб ввести в оману та зникнути з грошима.

Олена Петрова, юрист: На договорі, той який був складений,  зазначена фізична особа - підприємець зі Львова. Я вважаю, що, мабуть, ця людина і не знає про те, що відбувався у Полтаві такий факт. Можливо навіть печатка цього підприємця була підробленою.

На шахрайські дії повелися ті, хто найбільше потребував грошей, розповідає ошукана пенсіонерка.

Жанет Яковенко, пенсіонерка: Із тих, кого я знаю, - це пенсіонери і матусі,  у яких грудні діти. Майже половина людей, які отримали цю роботу, а може й більша половина внесли гроші не свої, а позичені.

За фактом шахрайства правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

Юлія Лещенко, прес-офіцер відділу комунікації  ГУНП України у Полтавській обл.:Правоохоронці розпочали по всіх зверненнях, а їх у нас більше десяти, кримінальне провадження за частиною першою статі 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство». Поліція в рамках досудового розслідування поліція встановлює обставини ситуації.  За скоєне загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3 років.

За словами Юлії Лещенко, схожі за сценарієм схеми зі збору кулькових ручок та біжутерії вже траплялися раніше, афера з годинниками – перша.