Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

У Полтаві вшанували преподобного Паїсія Величковського

У Полтаві вшанували преподобного Паїсія Величковського

Двадцять восьмого листопада вшановують преподобного Паїсія Величковського. Він народився у Полтаві у 18 столітті, був аскетом та присвятив життя служінню Богові. За труди і духовні подвиги його визнали святим. Як у храмах рідного міста вшанували пам'ять преподобного, дивіться далі у сюжеті.

Після навчання Паїсій Величковський мав повернутися до рідного міста як настоятель Успенського собору. Але цього не сталося. Він мандрував по кількох монастирях. Більше десяти років чернець провів на Афонській горі. Ще близько двадцяти – у монастирі поблизу Драгомирни на Буковині.

Михайло Волощук, протоієрей, секретар Полтавської єпархії УПЦ Преподобний старець Паїсій заснував величезну школу і багато подвижників, його учнів створили багато монастирів. Якщо брати Румунію, то взагалі це особливо шанований старець. Сербія, Болгарія, Чехія, Словакія, Молдавія.

Частку мощей преподобного Паїсія Величковського зберігають у чотирьох місцях, пов’язаних із біографією та діяльністю монаха. Хрестовоздвиженський жіночий монастир у Полтаві – одне із них.

Михайло Волощук, протоієрей, секретар Полтавської єпархії УПЦ: Визначено, що частинки мощей будуть передані тільки в чотири місця, де безпосередньо подвизався Паїсій. Це на святу гору Афон, в Драгомирн, в Секуль, Нямц і в Полтаву.

У день вшанування святого у монастирі звершили урочисту літургію, а віряни могли прикластися до частини його мощей.

Святкове богослужіння відбулося і в Свято-Успенському соборі. Його очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, який спеціально приїхав до Полтави.

Ніна, парафіянка Свято-Успенського собору: Я завжди сюди ходжу, не тільки сьогодні. А сьогодні свято Паїсія Величковського - нашого заступника полтавського.

Любов, парафіянка: Це велике свято, по-перше.  Крім всього іншого ми маємо таку можливість побачити, послухати, помолитися разом із великою людиною.

Паїсій Величковський збирав рукописи слов’янських книг і виправляв у них помилки. Також він переклав на церковнослов’янську збірку духовних авторів під назвою «Добротолюбіє». Канонізували, тобто, зарахували до святих, Паїсія Величковського у 1988 році.