Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві пожежники навчали дітей

У Полтаві пожежники навчали дітей

У Полтаві пожежники навчали школярів. Рятувальники ознайомлювали дітей з правилами поведінки під час пожежі, а також із особливостями подолання перешкод у задимленому приміщенні. Урок провели на базі Полтавської пожежної частини № 1. Як це було – бачила наша знімальна група.

В цьому приміщенні сильний запах диму і чаду. Рятувальники імітують, що тут щойно загасили пожежу. Завдання – знайти потерпілих, винести їх на свіже повітря та перевірити на справність електроприлади.

Віталій Шкаревський, представник прес-служби ГУ ДСНС у Полтавській області: Це треба знайти за певний час, де знаходиться тіло людини, де вентиль газового крану, так його перекрити, де там, може, електрорубильник треба вимкнути. Постійно всі ці речі міняються своїми місцями, і кожного разу, коли рятувальник заходить в цю димокамеру, де і що, вони не знають.

Демонстрація роботи рятувальників корисна для дітей, каже 4-класниця Леся Білозуб. Адже знання основ пожежної безпеки може врятувати життя.

Леся Білозуб, 4-класниця: Я навчилася тому, що не треба гратися з сірниками, адже це може закінчитися дуже погано. Ти можеш спочатку просто подумати, що це так тепло і гарно, але насправді все це потім може закінчитися якоюсь великою трагедією.

6-класниця Настя Хоменко каже: це заняття нагадало про неприємну ситуацію, в якій вона нещодавно опинилася. Дівчинка говорить: краще попередньо знати, як поводитися під час і після пожежі, адже це колись може допомогти.

Настя Хоменко, 6-класниця: Я побувала в справжньому згорілому будинку.  Там було дуже страшно, падав потолок, все розвалювалось і тріщало під ногами.

Основам пожежної безпеки полтавські рятувальники навчають дітей 1 раз у квартал. Цього разу заняття відвідали близько 10-ти школярів.