Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Двоє полтавських аграріїв чубляться із власником основної частки пакету акцій їхніх компаній

Двоє полтавських аграріїв чубляться із власником основної частки пакету акцій їхніх компаній

Двоє полтавських аграріїв розпочали публічну суперечку із власником основної частки пакету акцій їхніх компаній. Через непорозуміння із керівництвом холдингу «Астарта-Київ» Віктор Скочко та Олександр Коваленко збираються іти з посад генеральних директорів. Але вважають незаконним нинішнє відсторонення їх від обов’язків. У ситуації розбиралася наша знімальна група.

Охоронець в офісі «Агрофірми імені Довженка» повідомляє генеральному директорові, що пускати його заборонено. Хоча фізично не перешкоджає Вікторові Скочку пройти. Аграрій розповідає: після нового року збирався іти з посади. Пішов у відпустку, а потім на лікарняний. Тим часом його відсторонили від виконання обов’язків генерального директора.

Віктор Скочко, генеральний директор «Агрофірми ім. Довженка»: Почався активний тиск на мене як на директора. Невідомо, як зібралися збори учасників товариства. Вони невідомо коли і де підписали протокол, внесли зміни до Єдиного державного реєстру і лишили мене повноважень.

У подібній ситуації опинився й генеральний директор ТОВ «Добробут», депутат обласної ради Олександр Коваленко Основні пакети акцій очолюваних ними агропідприємств належать агропромхолдингу «Астарта Київ». Полтавські керівники не задоволені політикою мажоритарного акціонера протягом останніх трьох років, що призвело до скорочення працівників та закриття кількох напрямів діяльності. Також аграрії не вдоволені ліквідацією багатьох функцій генеральних директорів. Мовляв, це унеможливило вплив на управління товариствами.

Олександр Коваленко, генеральний директор ТОВ «Добробут»: Якщо б ви мали б повноцінні повноваження і працювали, то, мабуть, таких би рішень не приймали. Але, коли у вас ці повноваження забирають, до вас звертаються директори керуючі, люди. А у вас немає можливості впливати на ситуацію, яка погіршується із кожним днем. Як би ви поступили? Це останній крок був.

Але піти хочуть на законних підставах, каже Віктор Скочко. Він та Олександр Коваленко публічно заявили про порушення своїх прав. У суді збираються довести: контракти, на які їх перевели напередодні, є незаконними. А збори, на яких їх відсторонили від займаних посад, провели з порушеннями.

Євген Петренко, адвокат, партнер EUCON Міжнародного правового центру: За день до проведення зборів колективу були проведені загальні збори у Києві. Хоча це є явним порушенням статуту, бо він передбачає проведення зборів за адресою товариства. Астарта, маючи 97%, мала право провести ці збори, але мала пройти певну процедуру.

Збори в Києві – реакція на форс-мажорну ситуацію, пояснює директор з юридичних питань «Астарти Київ» Лілія Тімакіна.

Лілія Тімакіна, директор з юридичних питань агропромхолдингу «Астарта-Київ»: На підставі стаття 99 цивільного кодексу, згідно з роз’ясненнями конституційного суду власник підприємства у будь-який момент може припинити повноваження або відсторонити, або в інший спосіб усунути виконавчий орган, який порушує права та інтереси.

Представниця агрохолдингу «Астарта-Київ» каже: Віктор Скочко та Олександр Коваленко хочуть отримати завищені суми за свої частки у підприємствах.

Лілія Тімакіна, директор з юридичних питань агропромхолдингу «Астарта-Київ»: Від цих двох керівників пішли заклики про виділ і про погрози: якщо ви нам не заплатите ту частину, яку ми маємо на увазі і яку ми хочемо. Не зважаючи на те, що була проведена оцінка, надана оцінка були вчинені погрози.

Обидві сторони конфлікту кажуть: чекають на справедливе рішення суду. Чергові загальні збори у «Агрофірмі імені Довженка» та «Добробуті» призначили на другу половину грудня. Про ці засідання генеральних директорів офіційно повідомили.