Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавці позиватимуться проти «Полтавагазу»

Полтавці позиватимуться проти «Полтавагазу»

Жителі будинку, що на вул. Грушевського, 14 у Полтаві, проти встановлення загальнобудинкового  лічильника газу. Індивідуальні прилади, за словами мешканки Наталії Гордієнко,  підприємство «Полтавагаз» встановлювати  не буде. 15 споживачів цього будинку, які  сплачують  за  користування газом втричі більше,  планують звернутися до суду.

Зої Шагбазовій  за користування газом  збільшили нарахування майже втричі. Якщо жінка раніше сплачувала 118 гривень за  місяць , то нині 318.

Зоя Шагбазова, мешканка будинку на вул. Грушевського, 14: Єслі в кого лічильників нема, вони должні брати одну й ту ж саму суму з каждого человека. Вона должна йти загальна. На Грушевського, 5, вони тоже отказались от лічильника, но вони платять стару суму.

Наталія Гордієнко каже: тих мешканців, які були проти встановлення  газальнобудинкового лічильника, змусили підписати заяву про відмову. Їм же  почали нараховувати більші суми за спожитий газ.

Наталія Гордієнко, мешканка будинку на вул. Грушевського, 14: Прийшли листи, які були там. І попали у список, хто був на бесіді у керівництва. В якому було написано, шо в разі відмови загальнобудинкового лічильника і ви будете сплачувати згідно якогось там їхнього правила додатку 10 тепер. І виставили платіжку за одну особу 68 гривень.

За словамипрес-секретаря ПАТ "Полтавагаз» Ольги Левченко  є перелік багатоповерхівок у Полтаві, на які мають бути встановлені загальнобудинкові лічильники. Будинок на вулиці Грушевського, 14 - один із них. 

Ольга Левченко, прес-секретар ПАТ "Полтавагаз": В даному випадку, якщо даний будинок стоїть в переліку на встановлення загальнобудинкового лічильника, то споживачі мають можливість встановити індивідуальні за власні кошти, або інші джерела, не заборонені законодавством України. «Полтавагаз» не має в даному випадку можливості встановити індивідуальний лічильник.

Ольга Левченко каже: те, що людям збільшили суми за користування газом  – законно. Підставою для цього  є офіційна відмова споживача від загальнобудинкового лічильника.

Ольга Левченко, прес-секретар ПАТ "Полтавагаз": В Кодексі ГРМ, що якщо побутовий споживач, який не забезпечений індивідуальним, або загальнобудинковим лічильником газу відмовляється від його встановлення за кошти «Полтавагазу», то розрахунки розраховуються за граничними об’ ємами спожитого газу, вказаному у додатку 15 до Кодексу ГРМ.

Голова правління ОСББ Алмазний, що на Грушевського, 14 Руслан Оріховський спирається на закон про порушення прав споживачів. Каже: якщо  не встановлять індивідуальні лічильники газу,  разом із іншими скаржниками буде звертатися до суду

Руслан  Оріховський, голова правління ОСББ "Алмазний": Ми готуємо позов на цю організацію з певною вимогою.  Відмінити підвищення, необґрунтоване я вважаю, саме  15-тьом мешканцям нашого будинку. І відповідно будемо звертатися, щоб встановили в кожну квартиру індивідуальний лічильник газу, нам не потрібний загально будинковий.

Загалом за 2017 рік  у Полтаві встановили 11 тисяч індивідуальних лічильників газу.