Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавщина - лідер з працевлаштування переселенців та малозабезпечених родин

Полтавщина - лідер з працевлаштування переселенців та малозабезпечених родин

Полтавщина - лідер з  реалізації пілотного проекту «Рука допомоги». Про це сказав міністр соціальної політики України Андрій Рева, який перебував у Полтаві з робочим візитом. Основне завдання програми -  допомогти  малозабезпеченим родинам  та переселенцям працевлаштуватися чи започаткувати  власну справу, щоб поліпшити їхній добробут.  Реалізують проект разом зі Світовим банком.

Валентина Жосану – переселенка. Зі Сходу України переїхала,  коли розпочалася війна. Розповідає: житло знайшла одразу, працевлаштуватися було складно. Коли почула про пілотний проект «Рука допомоги», одразу подала заявку.

Валентина Жосану, переселенка, учасниця проекту: У мене проект реалізація паст з горіхів і виробництво шоколаду. Ремеслений шоколад. Ми уже договорились з магазином Києва о том, что у нас будут брать цю продукцію.

Всім учасникам проекту, які вирішили розпочати власний бізнес, надають консультативну та юридичну допомогу. За потреби  кожен може отримати і допомогу у розробці підприємницької діяльності.

Андрій Рева, міністр соціальної політики України: Ми сьогодні з вами знаходимося в ситуації,  коли реалізуючи цей проект «Рука допомоги» з допомогою Світового Банку,  витрачаємо кошти не просто для проїдання,  а для того,  щоб кожна людина могла реалізувати свої творчі можливості.

 Нині для участі в конкурсі подали 113 заявок. 14 -ро  захистили свої бізнес-плани і зареєструвалися як підприємці. Згідно з договорами їм закуповують матеріали та обладнання для ведення бізнесу. Для цього виділили понад 860 тисяч  гривень.

Людмила Корнієнко, директор департаменту соціального захисту Полтавської ОДА: У нас на сьогоднішній день 861 особа,  які одержують допомогу як малозабезпечена особа. І перебувають на обліку в центрі зайнятості. І саме цю інформацію доносили до них базові центри зайнятості.

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості: По малозабезпеченим підбір учасників був 50 на 50. Я дякую, що ми отримали доступ до бази даних. Ми працювали з усіма, але є такі,  яким потрібна допомога додаткова, опіка. Реалізація проекту розвіяла певні міфи. Чомусь кажуть за малозабезпечених, що це люди малограмотні, це не так.

Серед затверджених проектів - вирощування однорічних та багаторічних культур в теплицях, бройлерів, курей та свиней, виробництво пасти із горіхів та какао-бобів.

Реалізують проект  у трьох областях: Полтавській, Львівській та Харківській, За його підсумками планують розробити законопроект по розповсюдженню цього досвіду  і в інших областях України.