Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Телемедицина на Полтавщині: як впроваджують та застосовують

Телемедицина на Полтавщині: як впроваджують та застосовують

Телемедицину запроваджують в українських селах. Вона передбачає консультації інтернетом. За даними Міністерства охорони здоров’я це надає переваги не тільки пацієнтам, медпрацівникам, а й закладам охорони здоров’я. Оскільки підвищує ефективність роботи персоналу, оптимізує взаємодію медслужб. Де впроваджують телемедицину на Полтавщині  - дивіться далі у сюжеті.

Віталій Осташко, головний лікар державного  закладу «Медичний центр телемедицини МОЗ України»: Телемедицина  за визначення ВООЗ – це надання медичної допомоги там, де відстань є критичним чинником.

Завдяки цьому методу в обласному центрі екстреної медичної допомоги консультують бригади швидкої, які обслуговують увесь регіон. Телемедицина допомагає правильно встановити діагноз та надати допомогу.

Любомир Ткач, завідувач кардіологічного напрямку консультативного телеметричного обласного центру екстреної допомоги: Ось в такому варіанті приходить електрокардіограма незалежно від відстані. Це фактично мобільний інтернет. Тут – сидить фахівець, а там – не важливо хто оператор (середній медпрацівник, лікар).

До центру в електронній формі також передають показники тиску, пульсу, параметри дихання пацієнта. А ще – час погіршення стану.

Любомир Ткач, завідувач кардіологічного напрямку консультативного телеметричного обласного центру екстреної допомоги: Якщо є потреба в порівнянні (а такий пацієнт вже колись звертався), можна подивитися на його електрокардіограму дві, три, чотири. Це допомагає встановити діагноз.

Передає дані про стан та показники пацієнта одразу лікарю це діагностичне обладнання. Його вартість – від 40 тисячі гривень. У ньому –  спеціальні медичні прилади для вимірювання тиску, температури, рівня цукру, аналізу крові, сечі та інше.

Віталій Осташко, головний лікар державного  закладу «Медичний центр телемедицини МОЗ України»: Комплектація може бути різна. 15-16 параметрів можна передавати в онлайн режимі, ось через отакий апарат. Все це передається в стандартах відповідно до міжнародних та українських стандартів.

За словами Віталія Осташка, запровадження телемедицини важливе для  сільської місцевості. Для цього, каже, окрім спеціальних наборів, потрібний Інтернет та комп’ютери.

Віталій Осташко, головний лікар державного  закладу «Медичний центр телемедицини МОЗ України»: На ФАПі або в сільській амбулаторії є такий засіб, то лікарю достатньо лише дати завдання медсестрі, фельдшеру в режимі там диспансеризації чи в ургентному порядку підійти до пацієнта. Особливо у випадках коли вони лежачі чи мають обмеження в пересуванні і отримати всю необхідну інформацію.

Телемедицина дозволяє сімейним лікарям консультуватися із профільними фахівцями та медичними центрами. На Полтавщині співпрацюють з обласними медичними закладами кардіологи та рентгенологи Гадяцького району.

Олексій Матюшенко, голова Гадяцької РДА: Ті самі сімейні лікарі говорять, що після того як ми закупили 100-% кардіографи в амбулаторії, 50 % забезпечили ними ФАПи , то фактично чітко можуть поставити діагноз - інфаркт, інсульт.

Загалом в Гадяцькому районі з 2016-го діє система «Електронний пацієнт», яка об’єднує усі населені пункти району. І створює єдину електронну базу пацієнтів. Для цього забезпечили комп’ютерами та підключили до мережі інтернет лікарню, усі амбулаторії та ФАПи. Понад 50 тисяч жителів району отримали електронні картки пацієнта, куди заносять медичні дані. До єдиногоцентралізованого сервера, в якому зберігається інформація, підключений кожен лікар.

Олексій Матюшенко, голова Гадяцької РДА: Був такий рівень, що ми починали створили 2 комп’ютерні класи по 10 місць там, де навчали людей користуватися комп’ютером. Починаючи від того «включить-виключить», вставити флешку.

Нагадаємо, 14 листопада Верховна Рада ухвалила у другому читанні президентський законопроект про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості. Йдеться про надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини.