Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Пожежі у житловому секторі: в області їх кількість збільшилася на третину

Пожежі у житловому секторі: в області їх кількість збільшилася на третину

У Полтавському районі рятувальники та патрульна поліція перевіряли пічне опалення. Адже кількість пожеж збільшується  у тих, хто користується ним,  а не газовим. Чому трапляються такі випадки і як їх уникнути – дивіться у сюжеті.

На Полтавщині рятувальники спільно з патрульною поліцією перевіряють стан печей у будинках. Це пов’язано зі збільшенням на третину пожеж у житловому секторі.  

Дмитро Васенков, провідний інспектор Полтавського міськрайонного управління ДС НС у Полтавській області: Це порушення правил безпеки при користуванні пічним опаленням, короткі замикання електромережі також необережне поводження громадян з вогнем.

Будівля гуртожитку у Зорівці Полтавського району, якій більше 50-ти років, має пічне опалення. Тут проживає чотири родини. Серед них – сім»я Любові Шох, в якій п’ятеро дітей. Помешкання обігрівають дровами.

Любов Шох, мешканка гуртожитку, с. Зорівка, Полтавський район: Тут я не готую, просто, щоб було тепло і сушу одежу.

Піч  стара, каже жінка, але гріє. Хоча з газом було б легше.

Любов Шох, мешканка гуртожитку, с. Зорівка, Полтавський район: Та да, важко, так буде бистріше їсти зварить і все ето.

Тетяна Литвин, Гожулівський сільський голова: Для того, щоб приватизувати ці кімнатки, провести газ, нада спочатку виготовити документи до нього. І на даний час в нас всі документи в реєстраційній службі і потім карда робина, тут їх чотири, вони будуть приватизувати свої кімнати, виготовляти технічну документацію і проводити сюди газ.

В сусідній  Андріївці  проживає Микола Козуб. Близько шести років чоловік користується газовим опаленням.  Каже: для нього це безпечніше і зручніше.

Микола Козуб, житель с. Андріївка, Полтавський р-н: Це чисто раз, бисто там зготовить кушать. А то, дрова топить, занось,  сажу чисть.

Рятувальник Дмитро Васенко розповідає:  пожеж, що виникають у житловому секторі, де встановлене пічне опалення - більше, аніж у тих , хто має газове.  Загалом у області  кількість різних видів пожеж цього року в порівнянні з минулим зросла на 50 %.