Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Чи запрацює принцип справедливості в новому законі «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців»

Чи запрацює принцип справедливості в новому законі «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців»

5 грудня військові пенсіонери та пенсіонери силових структур Полтавщини планують виїхати на акцію протесту під стіни Верховної Ради України. Про це вони заявили під час обласних зборів ветеранів силових структур у Полтаві. Серед головних вимог – підвищення пенсій.

Про наболіле військових пенсіонерів у нашому наступному сюжеті.

81-річний  Василь Кузьменко майже 30 років прослужив в армії. На пенсію вийшов у званні полковника. Служив в Україні, Середній, нині центральній Азії,  та Афганістані. Каже: пенсію отримає меншу, ніж заслуговує.

Василь Кузьменко, військовий пенсіонер: У меня пенсия, вот уже дважды пересчитывали, всего 4 тысячи. В то время как у меня в советское время только должностной оклад был 250 рублей. И как полковник получал 120 рублей. Плюс выслуга лет и прочее, прочее, у меня была нормальная зарплата.  Пока не будет установлена нормальная индексация, никакого разговора о нормальной пенсии быть не может.

Із тим, що військову пенсію необхідно перерахувати, погоджується і міністр соціальної політики Андрій Рева. Як правильно провести індексацію,  нині вирішують на державному рівні.

Андрій Рева, міністр соціальної політики України: Люди на сьогоднішній день, тобто військовослужбовці, їм пенсійне забезпечення обчислюється не з усього пенсійного забезпечення. Тобто,  з 11 року вони платять ЄСВ з усього грошового забезпечення. А коли ми рахуємо пенсії , то чомусь не всі види грошового забезпечення потрапляють до розрахунку.  Це неправильно. Тому, що якщо взяти наприклад військовослужбовця який воює в АТО отримує надбавки бойові, і він несе службу в екстремальних умовах, і ми потім це не враховуємо.

В управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області кажуть: готові провести індексацію, - за умови, що військовослужбовець подасть необхідні для цього документи.

Сергій Марченко, начальник управління пенсійного забезпечення військовослужбовців ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області: Єсть перерахунок індивідуальний і масовий. Якщо особисто звертається пенсіонер, то до заяви необхідно додавати документи,  на підставі яких він рахує, що на їх підставі провели перерахунок.

Востаннє пенсії військовим перераховували 9 років тому. Нині  розробили новий законопроект для військовослужбовців.

Андрій Рева, міністр соціальної політики України: Він повинен усунути ці недоліки, і саме головне він повинен відновити соціальну справедливість, в пенсійному забезпеченні військовослужбовців. Де пенсія має залежати від терміну вашої служби, і вашого грошового забезпечення. Точно так же і як у цивільних осіб.