Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

День проти СНІДу відзначили в Полтавській обласній психіатричній лікарні

День проти СНІДу відзначили в Полтавській обласній психіатричній лікарні

Не будь байдужим, підніми червону стрічку! Під таким гаслом в обласній психіатричній лікарні провели акцію в рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Побували на заході і мої колеги Анна Комар та Павло Лопатюк.

Цього дня лікарі та пацієнти разом малювали, виконували орігамі та шили ковдру єдності. Виставка виробів з бісеру – від одного з пацієнтів. Така арт-терапія корисна для хворих на СНІД із психічними розладами, адже таким чином вони реабілітуються та соціалізуються.

Ольга Хлиновська, психолог: Наше завдання – не тільки їх до якихось нових навичок набути і виразити себе, як особистість через твори власного мистецтва, а зберегти навички самообслуговування, тому що хвороба вражає людину дуже сильно.   

Привертати увагу до СНІДУ необхідно, каже заступник головного лікаря Полтавської психіатричної лікарні Людмила Самолеліс, адже кожного року ця хвороба вражає все більшу кількість людей. За словами пані Людмили, у закладі є 10 місць для таких пацієнтів, і вони ніколи не пустують.

Людмила Самолеліс, заст. гол. лікаря Полтавської обласної психіатричної лікарні ім. Мальцева: Соматичний стан їх погіршується. На даний момент минулорічні пацієнти – це вже паліативні пацієнти. І Ви звернули увагу, що із тієї кількості наших пацієнтів,  сьогодні тільки 1 людина змогла прийняти участь у загальному заході.

Гості заходу говорять: цю червону стрічку піднімають на знак солідарності з хворими на СНІД.

Голос: Головне – це щоб людина, яка потрапила в складну життєву ситуацію, щоб вона не була одна.

Голос: Ця проблема може коснутися кожного. Ніхто ні від чого не застрахований.

Голос: Ми зібралися для того, щоб підтримати їх усі.

За даними Міністерства охорони здоров’я нині в Україні понад 300 тисяч хворих на СНІД або ВІЛ-інфікованих. 1000 з них – це діти.