Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Перевірка тестуванням: чи виявили у Полтаві ВІЛ-інфікованих?

Перевірка тестуванням: чи виявили у Полтаві ВІЛ-інфікованих?

У Всесвітній день боротьби зі СНІДом 70 полтавців пройшли безкоштовне віл-тестування. Позитивних результатів не виявили. Минулого року їх було три.  Більше про цьогорічну акцію дивіться у сюжеті.

Лідія Ритченко, журналіст: Кожен другий віл-інфікований українець не знає про свій статус. У Європі таких людей 20%. Нині на Полтавщині на диспансерному обліку перебувають 3.5 тисячі осіб.

Сергій Котелевець у центрі Полтави проходить безкоштовний анонімний віл-тест. Вважає, що кожна людина повинна знати свій статус, щоб не було запізно.

Сергій Котелевець, полтавець: Я думаю, потрібно дотримуватися всіх правил безпеки, тобто методи контрацепції і всі інші, що є взагалі. Потрібно слідкувати за своїм статусом, щоб такого не траплялося.

Віл-інфіковані лікуються у Полтавській обласній клінічній психіатричній лікарні ім. Мальцева. Перше, чого потребують ці люди - це системної психологічної реабілітації, що допомагає адаптуватися.

В’ячеслав Шиндер, завідувач психо-інфекційним відділенням ПОКП ім. Мальцева: В людини проходить переоцінка сімейних цінностей. Речі про які ми сьогодні забуваємо, не помічаємо – це ставлення до свого здоров’я, відношення до здоров’я, бажання піклуватися за рідних – стає пріоритетним.

Нині в області у зоні ризику щодо вілінфікування  - особи віком від 20-до 49-ти років. Лікування для них доступне, каже  епідеміолог Катерина Михайлова. Але деякі пацієнти відмовляються від нього.

Катерина Михайлова, лікар-епідеміолог Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДомЦе в основному асоціальні люди, споживачі наркотиків, це люди, які зловживають алкоголем.

У Всесвітній день боротьби зі СНІДом благодійні організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» та «Альянс громадського здоров’я» презентували  полтавцям мобільний додаток HIV-test. Він дозволить оцінити анонімно  ризики інфікування та де і як можна зробити аналіз на ВІЛ. Минулого року із понад ста протестованих на ВІЛ  виявили три позитивні результати.  Цьогоріч  – жодного. Головний шлях передачі інфекції – статевий.