Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві збирали допомогу для дитячих закладів Донбасу

У Полтаві збирали допомогу для дитячих закладів Донбасу

«Полтавщина за мирне майбутнє дітей України». Такий благодійний захід провели волонтери області у Полтавському  міському будинку культури. На ньому збирали допомогу для дитячих закладів Донбасу. Подробиці - у сюжеті Карини Москаленко.

Благодійно-інформаційний захід розпочали із виставки книг про війну, фотографій із зони АТО та вишитих оберегів для військових. Ось цей  - під назвою «Україна всіх єднає» довжиною у чотири метри. На ньому герб України, портрети Шевченка і Франка та уривки їхніх віршів. А також – назви міст,  в яких побували волонтери. Вишивали не тільки полтавські майстрині, а й бійці.

Зоя Коваленко, волонтерка: Поїхали в Луганську область. І оце в тут хлопці вишивали.Був навіть момент, коли вони стояли на фронті, розгорнули його. А ці по них (вони не сєпари, вони москалі для мене) стріляли. А потім не зрозуміли, що воно таке. І припинили стрільбу.

А це - «тепла ялинка» із побажаннями для дітей та військових у зоні АТО. Поряд з нею небайдужі могли залишити іграшки та речі для дітей.

Тетяна Донченко, волонтер:На цю ялинку наші майстрині підготували рукавички. Ми ложемо побажання всіх присутніх, хто бажає надіслати якісь побажання на Схід. Вони пишуть побажання, вкладають у рукавичку і вішають на ялиночку.

Долучився до акції і 11-річний полтавець Владислав.

Владислав Петренко, учасник заходу: Я написав побажання, щоб скоріше закінчилася війна. Тому що усіх людей захищають, вони захищають нашу вільну Україну, щоб вона бистріше закінчилася. І наша країна перемогла.

Співорганізатор заходу, волонтерка Віра Маслак розповідає: зібрану допомогу відвезуть до  дитячих реабілітаційних закладів, дитсадків, шкіл-інтернатів Донецької та Луганської областей. Це планують зробити напередодні Дня Святого Миколая та новорічних свят. Додає, що поїздка матиме і просвітницький характер.

Віра Маслак, співорганізатор заходу: Частково на виховних годинах історію згадуємо їм. І коли ми їм даруємо іграшки від дітей, переданих від Полтави, Полтавщини, взагалі з центральної України, то вони розуміють, що за них усі піклуються, вони ніким не забуті.

Наталія Талипова, співорганізатор заходу: Нам потрібно буде збирати теплі речі, книжки українською мовою, можливо, підручники. А також – засоби гігієни.

Благодійний захід провели з нагоди Дня волонтера.