Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві відбувся ярмарок вакансій

У Полтаві відбувся ярмарок вакансій

Вакансії для людей з інвалідністю, анкетування для безробітних та майже 800 вільних місць роботи. Це все пропонували на черговому ярмарку вакансій. Цього разу його провели до Всесвітнього дня людей з інвалідністю.

На ярмарку  вакансій шукачі роботи ходять між столиками та стендами, на яких загалом – до 1000 пропозицій. 

Петро Петренко, директор Полтавської міськрайонної філії Полтавського ОЦЗ: В першу чергу це робота для працівників з інструментом, взагалі для робітничих професій. Є водії, є вантажники, є тістоміси, є продавці, кухарі. Скажем так, все, що направлено на сферу послуг, сферу виробництва, сферу переробки продукції.

Середня зарплатня залежить від кваліфікації та спеціальності, у центрі зайнятості називають суму  5 тисяч гривень. Цей ярмарок вакансій присвятили  Всесвітньому дню людей з інвалідністю.

Галина Глущенко провідний фахівець Полтавської міськрайонної філії Полтавського ОЦЗ: На обліку у міськрайонній філії таких людей перебуває понад 200 осіб, зразу хочу сказати про те, що цим людям найважче працевлаштуватись. Таких підприємств, на жаль, небагато, і вакансій, посад для таких людей теж небагато.

За словами Галини Глущенко, для людей з інвалідністю є вакансії торговельних агентів, фахівців call-центру, операторів зв’язку, спеціалістів із комп’ютерних технологій, водіїв. На ярмарку  проводять і  анкетування для шукачів роботи, які не перебувають на обліку у центрі зайнятості. Лідія має аграрну освіту, проте шукає роботу не за фахом

Лідія Замковець, безробітна: Щось на зразок роботи в музеї, можливо, десь екскурсоводом, літературна справа.

Такі анкети допомагають безробітному та роботодавцю швидше зустрітися. Щоб її заповнити, досить відповісти на кілька запитань.

Наталія Нищета провідний фахівець Полтавської міськрайонної філії Полтавського ОЦЗ: Тут буквально декілька основних блоків: яку роботу людина бажає, свої контактні дані, який має досвід і професійний, і те, що по освіті. Тобто ті основні моменти, які цікаві роботодавцю.

За словами Наталії Нищети, із серпня цього року зібрали близько 300 анкет від шукачів роботи,  за ними працевлаштували майже 80 чоловік. За даними Полтавського обласного центру зайнятості, станом на 1 листопада цього року роботодавці повідомили про майже 3000 вакансій.