Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Чи є вади слуху перепоною для роботи у Полтаві?

Чи є вади слуху перепоною для роботи у Полтаві?

В одному із магазинів Полтави  працює Анна Лукаш, яка має вади слуху. Чи довго молода жінка  шукала роботу та що допомогло їй подолати психологічний бар’єр у співпраці з чуючими колегами, напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю дізнавалися мої колеги.

23-річна Анна Лукаш має вади слуху. За освітою жінка  кухар-кондитер. Розповідає: за спеціальністю не змогла знайти роботу.

Анна Лукаш, має вади слуху: Мене прийняли... Але прийняли помічником кухаря. Це другосортна робота. Дуже, дуже складно. Тому я була змушена шукати в іншому місці. На Мотелі там є ресторан, але через те що я не чую, мені відмовили. Також, інші пошуки тривали.

 Більше року Анна працює в одному із полтавських супермаркетів фасувальником.   Говорить:  хвилювалася, як буде  спілкуватися з колегами через глухоту. Проте завдяки  підтримці колективу подолала психологічний бар’єр.

Анна Лукаш: Коли я вперше прийшла на роботу, мені було дуже складно. Тому що я не розмовляла.  Але до мене підходили задавали питання та проявляли увагу. Бувало таке, що я щось не розуміла по роботі, але колеги завжди пояснювали. І зараз у вже дружні стосунки.

 У Ані частково збережений слух,  вона вміє читати по губах, тож труднощів у спілкуванні не виникає, розповідає колега Руслана Смага.

Руслана Смага, товарознавець: Ми їй допомагали в усій роботі, але вона дівчина дуже справна та вміла й великої потреби у допомозі не було. Анна в нас дуже відповідальна дівчина. Ми її поважаємо всім колективом. і завжди до неї прислуховуємся. На її вади слуху ми не звертаємо уваги.

Після отримання диплому людям з вадами слуху  складно влаштуватися на роботу, каже голова  обласної організації глухих Леонід Усенко. Та додає: часто підприємці скаржаться на труднощі у спілкуванні з підлеглими  з інвалідністю.

Леонід Усенко,  голова Полтавської обласної організації  УТОГ: Буває таке що людина йде працювати на будівництво, а їй кажуть:" У  вас проблеми зі здоров’ям, ви не чуєте і на висотних роботах працювати не можна». Людина тримає фах, спеціальність тільки для себе. Або може десь без офіційного працевлаштування влаштуватись.

Нагадаємо, третього грудня світ відзначає День людей з інвалідністю. Його заснували  задля інтеграції таких людей в життя суспільства.