Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтавському краєзнавчому музеї експонують ковальські роботи

У Полтавському краєзнавчому музеї  експонують ковальські роботи

Біля трьох десятків наконечників стріл, булава, козацькі обладунки і не тільки. Експрес-виставку робіт полтавського коваля презентували у краєзнавчому музеї. Подробиці – далі у сюжеті.

ЛАЙФ: В даній роботі ми побачимо 32 види наконечників стріл різної функціональності. А, наприклад, історичні наконечники стріл в деяких музеях представлені до 8-12 штук, не більше.

Автор виробів Анатолій Фіктянов розповідає про один зі своїх експонатів. Він виготовив наконечники стріл, які використовували для різних цілей: ловлі риби, раків, полювання на птахів. А також тут наконечники бойові та розбійницького типу. За ковальською справою чоловік спостерігав з дитинства.

Анатолій Фіктянов, коваль: Мій дідусь мав дві професії: коваля та столяра-червонодеревника. Моє дитинство пройшло у майстерні в дідуся, де мені приходилося бачити інструмент. Мені було цікаво дуже з дідусем.

Всерйоз займатися ковальством чоловік почав у майже тридцятирічному віці. Часто використовує техніку просіченого заліза. Це коли на металевий лист кладуть паперову викрійку, роблять її обриси, а потім висікають. Вироби полтавський  коваль виготовляє зазвичай у ретро - стилі.

Анатолій Фіктянов, коваль: Речі ретро-стилю бувають сувенірного характеру. Бувають копії, приближені більш до історичних речей.

Відвідав виставку представник полтавського козацтва Володимир Полапа. Каже: організація сприяє створенню таких експозицій по всій області.

Володимир Полапа, генерал-полковник служби козацького самоврядування: Таким чином служба козацького самоврядування займається естетичним вихованням населення Полтавської області. На прикладі Анатолія Фіктянова ми бачимо оригінальність цих творів.

Виставка робіт коваля Анатолія Фіктянова триватиме у Полтавському краєзнавчому музеї до двадцять шостого грудня.