Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Перший ярмарок волонтерів зібрав майже 20 волонтерських та громадських організацій

Перший ярмарок волонтерів зібрав майже 20 волонтерських та громадських організацій

Перший ярмарок волонтерів провели у Полтаві. Близько 20 громадських та волонтерських організацій демонстрували, як їхня діяльність впливає на розвиток громади та допомагає іншим. Захід провели в обласній бібліотеці імені Котляревського, яка також долучається до різних проектів. Подробиці дивіться у сюжеті моїх колег.

На ярмарку волонтерську діяльність представив перший Полтавський ліцей. Учні допомагають тваринам, онкохворим дітям. А також  - бійцям на сході України. Для них пишуть листи і збирають матеріальну підтримку.

Надія Ткаченко, учениця Полтавського ліцею № 1: Приносять продукти, якусь теплу одежу, іграшки, які вони роблять своїми руками. Ми збираємо це в маленьку коробочку. І тоді ми йдемо на ротацію. І  відправляємо їх у щасливу дорогу.

На цій виставці світлин показано, як проводжають і зустрічають бійців.

Наталія Граїцька , завідуюча бібліотекою у Полтавському ліцеї № 1: От бачите, це прапор, який вони тримають, як оберіг. І коли приводиш дітей, і кажу: «Ну, показуйте хлопці, де ваш прапор?». І розстібає, і витягує звідти прапор наш. І діти розуміють, що дійсно він береже і охороняє їх.

Загалом на перший ярмарок волонтерів завітало близько 20 громадських та волонтерських організацій. На ньому полтавці дізнавалися,  як реалізувати громадянську позицію та допомогти іншим.

Олена Туркіна, керівник центру «Вікно в Америку»: Останнім часом волонтерський рух у нас асоціюється лише з одним – це допомога Сходу, бійцям АТО і переселенцям. Але хочеться показати, що ми, Полтава, зелене місто, що в нас екосистема, що їй треба допомагати, вона завжди чекає на вільні волонтерські руки.

Патрульна поліція Полтави, яка налагоджує зв’язки з волонтерами,  представила на ярмарку напрям «Community policing». Це партнерські відносини з громадськістю.

Марина Зінюха, інспектор зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції (м. Полтава): Це можуть бути якісь спільні акції. Це може бути привітання на Новий рік дітей, які цього потребують. Це може бути роздача тих самих листів, профілактична якась робота.

А громадська організація «CityLab» залучала волонтерів до кількох проектів. Це «Полтава велосипедна», у якому добровольці підраховували велосипедистів та збирали дані про велотрафік. А також до «Твого простору». Це будівництво літньої сцени біля музичного училища.

Ірина Садовнікова, член ГО «CityLab»: Відбувалося будівництво 3 дні. Впродовж цих днів приходило 10-15 осіб, залежно від формату роботи і зайнятості людей. Люди приносили із собою інструменти свої власні.

Захід провели до міжнародного дня волонтера. Нагадаємо, за даними ООН та Міністерства молоді та спорту близько 13 % молодих людей в Україні брали участь у волонтерстві хоча б раз у житті.