Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Фотовиставку «Два століття - одна війна» презентували у Полтаві

Фотовиставку «Два століття - одна війна» презентували у Полтаві

У Полтаві презентували  фотовиставку «Два століття - одна війна», присвячену 75-й річниці заснування Української повстанської армії. Основна ідея 27- ми  світлин – протидія російській гібридній війні. Захід влаштували громадські організації: «вільні люди» та  "Молодіжний націоналістичний конгрес".

Голос:  На архівному фото можна побачити трофей, це українські повстанці захопили німецький літак.

А це трофей сучасної війни. Українські військові захопили ворожий російський танк.  Світлина проводить паралель із сучасною війною, яка триває на Сході України.  Полтава - перше місто в східньо-центральному  регіоні та 14 в Україні,  де презентували виставку «Два століття – одна війна».  

Дмитро Жмайло, заступник керівника штабу «Вільні люди» : Згадувати феномен УПА без прив’язки до сучасності було б не правильно . На наше щире переконання ту боротьбу, яку вели українські повстанці проти російської імперії і наша армія, що веде боротьбу з росією правонаступницею СРСР.

27 стендів. На кожному – окрема сюжетна лінія, що відображає історію і сучасність. У лівому куті символ минулого сторіччя – сталінські гулаги,  у правому - вежа Донецького аеропорту – символ сучасної української волі.

Іван Брацюнь, керівник компанії «Два століття-одна війна»: Розділяє колючий дріт, бачимо тут розрив  - оцей розрив – це той момент, коли до нас ніхто не пхався і давали спокійно жити.

Сучасні документальні світлини з  Іловайська, Первомайська та знімки   бійців батальйону «Айдар».   Фото часів визвольної боротьби УПА – архівні. Виставка, говорить пан В’ячеслав, - хороший спосіб згадати історію України.

Голос: Я завжди підтримую і буду підтримувати нашу державу, свято пам’ятатиму тих хлопців.

Експозиція  приурочена до 75-річя Української повстанської армії.  Сама ж визвольна боротьба повстанців - явище не регіональне, а національне, до якого долучилися чимало полтавців,  говорить Олег Пустовгар. І додає: нині потрібно говорити про встановлення їм  пам’ятників та меморіальних дощок.

Олег Пустовгар,  заступник голови  Всеукраїнського  товариства  «Просвіта»: Петро Василенко Волош, поет, був редактором підпільного видавництва УПА, сотню східняки очолював Микола Савченко. Шишак постать загальнонаціонального значення – Кирило Осьмак. 

Експозицію світлин супроводжували лекцією.  Виставку експонували один день. Далі вона вирушить до Сум.  Паралельно фото  подорожують  Канадою.