Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

«Людина - не товар, тому що…»

«Людина - не товар, тому що…»

Трудове рабство та спроба сексуальної експлуатації. Двоє жінок із Полтави та Миргорода цьогоріч стали жертвами торгівлі людьми. Як не потрапити  у таку ситуацію - думками ділилися полтавці під час  вуличної акції  у рамках Міжнародного дня боротьби за скасування рабства.

Цьогоріч полтавку вдалося врятувати від спроби сексуального рабства.

Ольга Гришко, програмний  спеціаліст БО «Світло надії»:Завдяки розробці управління боротьби зі злочинами,  пов’язаних із торгівлею людьми  ГУНП у Полтавській області,  велась розробка і відповідно в аеропорту Бориспіль вдалося вберегти цю особу від вже вильоту до Туреччини прогнозованого місця країни призначення.

Ще одну особу  в області викрили під час спроб сексуального вербування інших жінок. Нині проти порушниці закону розпочали кримінальне провадження.

Тетяна Іщенко, старший оперуповноважений відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми  ГУНП у Полтавській області: Мешканка Полтавської області, яка розсилала  в особисті повідомлення, саме в соціальних мережах з пропозицією щодо працевлаштування за кордоном з вигідними умовами праці.

Нинівиявляти постраждалих, які потрапилиу ситуацію торгівлі людьми,  складно. Адже деякі з них не визнають цього.

Ольга Гришко, програмний  спеціаліст БО «Світло надії»: Хтось не розуміє, шо з ним відбулося, думає, шо йому не пощастило, що його просто обманув роботодавець, комусь соромно говорити про свою проблему. Особливо, якщо це жінки, які побували в сексуальній експлуатації, хтось не знає куди звернутися.

 «Людина не товар тому, що…». У центрі Полтави всі охочі  долучилися до стіни думок та висловів. Організатори акції роздавали листівки та консультували щодо безпечного працевлаштування та ризиків потрапляння у ситуацію торгівлі людьми. Як уникнути рабства -  розказали опитані полтавці.

Голос: Не тіряти бдітєльность, постоянно бути з тими , кому довіряєш, не ходити там, де непотрібно і не довіряти незнайомим людям.

Голос: Не одягатися вульгарно, нікому не давати свої документи, не розголошувати конференційну інформацію.

Голос: В нас в стране такая ситуация, что люди  вынуждены просто выезджать, хотят заработать, обеспечить семью и так выходит, что люди кидаються на первую возможность уехать. Но они при этом, чтоб уехать за границу, официально, это как. Я тоже читал тоже – люди переходили пешком границу.

За словами Ольги Гришко, 50% осіб, які стають жертвами торгівлі людьми, - це студенти профтехучилищ.  Ще 17% - студенти вишів, а також бездомні, безробітні та інші.  Нині 16 постраждалих осіб в області отримали допомогу від благодійників.