Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У Полтаві переселенка навчає дітей від 6 місяців

У Полтаві переселенка навчає дітей від 6 місяців

Переселенка із Донецька Дар’я Нескоромна відкрила у Полтаві для дітей клуб розвитку.  Вік вихованців -  від 6 місяців до 12 років. Чи складно було організувати роботу на новому місці  – дізнавалися мої колеги Лілія Пархоменко та Олексій Гнипа.

Серед тих, хто відвідує заняття раннього розвитку, - півторарічний Андрійко. Його мама Анна каже: для сина це не просто спілкування з дітьми.

Анна, полтавка: Мы уже некоторые буквы знаем, мы знаем животных. И я считаю, что это надо делать. Мы ходим с 5 месяцев на занятия. Он смотрит, он перенимает некоторые навыки, развивание. Потому, что дома ты не всегда можешь уделить это время. Иногда его просто банально не хватает.

Цей дитячий клуб у Полтаві існує два роки. Стільки ж часу його директор Дар’я мешкає тут. Розповідає: переїхала із Донецька разом із двома синами. І перевезла свою справу.

Дар’я Нескоромна, директор дитячого клубу: Это, наверне, самое дорогое. То, от чего я не хотела вообще отказываться. Там какие-то такие материальные вещи, квартира, это все такое, что приходит и уходит.

За словами пані Дар’ї, у Полтаві заклад для дітей розвивався повільніше, ніж у Донецьку. Насамперед, складно було із рекламою. Нині у клубі діє дитячий садок та заняття для дітей від 6 місяців.

Дар’я Нескоромна, директор дитячого клубу: Много есть литературы по раннему развитию и многие авторы утверждают, что ребенок до 3-х лет может все. И что бы вы ему не давали, он впитывает все, как губка.

Крім ігор та фізичної активності, діти вивчають англійську мову. У вихованців клубу є свої уподобання.

Голос: Мы сегодня танцевали, делали пряники.

Голос:Машенька. (Машенька подобається?) Да.

Після влаштування у Полтаві, каже Дар’я, вирішила допомагати іншим.

Дар’я Нескоромна, директор дитячого клубу: Кто хочет, может приносить нам вещи, игрушки, книжки. Хотим устроить в детском доме 14 декабря для деток празник. Я была удивлена тем, что очень много людей на это откликнулись.

Нагадаю, нині на Полтавщині проживає понад 28 тисяч внутрішньо переміщених осіб.