Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Процесам євроінтеграції навчають молодь у Полтаві

Процесам євроінтеграції навчають молодь у Полтаві

У Полтаві стартував 4-денний освітній курс  мандрівного проекту EUStudyDays. Понад 40 студентів  з різних областей України зібрали для навчання процесам євроінтеграції. Експерти Представництва Європейського Союзу розповідали молоді, як правильно налагоджувати зовнішні економічні та дипломатичні зв’язки. Докладніше про це – далі в сюжеті.  

Сергій Корнилюк пройшов курси із євроінтеграції 4 роки тому. Каже: після навчання змінив світобачення і знайшов кращу роботу. Тепер сам бере участь у проекті як модератор і розповідає молоді про реформи державного управління та про можливості співпраці з Європою.

Сергій Корнилюк, випускник і модератор проекту EUStudyDays: Єврошкола змінила моє життя, оскільки після цих 4-ох днів, які я провів тоді у Львові, я повністю і кардинально змінив напрям своєї діяльності. Я пішов у громадський сектор, запрацював в аналітичному центрі в галузі антикорупції.

Налагодження зв’язків з Європою неможливе без внутрішніх змін в Україні, говорить модератор проекту Володимир Єрмоленко. Тому в рамках курсу студентам розповідатимуть про процеси в економіці, політиці та дипломатиці.

Володимир Єрмоленко, модератор проекту EUStudyDays: У нас є лекції про енергетичні аспекти у відносинах з ЄС, також про децентралізацію, про місцевий розвиток. Водночас ми намагаємося бути інтерактивними. У нас є ігри. Наприклад, студенти імітують засідання Ради ЄС чи якихось інших органів. Тобто, це не одностороння комунікація.

Ми запитали у студентів, яку користь, на їхню думку, принесе курс із євроінтеграційних процесів.

Василь, студент Чорноморського національного університету ім. П. Могили: Это более широкий взгляд на вещи, которые вокруг происходят. Каждый из нас всего лишь 1 человек и сами себе не можем ничего принести. Мы должны обучаться и обучать других.

Денис, студент ХНУ ім. Каразіна:Это будет очень круто – иметь друзей из каждого уголка Украины.

Дарія, студентка ЛНУ ім. Т. Шевченка:Я хочу узнать что-то новое для себя. Потому что ми – то поколение, которое может дать что-то новое, какой-то толчок этому государству для его развития.

Олександр, студент ХНУ ім. Каразіна: Эта евро осведомленность, она поможет нам и нашей стране развить и дать нам правильный вектор экономики.  

Мандрівнийпроект Представництва Європейського Союзу EU Study Days діє в Україні 4 роки поспіль. За цей час освітні курси пройшли близько 1000 українських студентів із 22-ох міст держави.