Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Несторові Максимовичу-Амбодику відкрили дошку у Полтаві

Несторові Максимовичу-Амбодику відкрили дошку у Полтаві

Основоположнику акушерства родом  із Полтавщини встановили меморіальну дошку на будівлі обласного перинатального центру. Нестор Максимович-Амбодик народився у 18 столітті у Гадяцькому районі. На урочистому відкритті барельєфу побувала наша знімальна група.

На відкриття дошки зібралися медперсонал перинатального центру, громадськість та студенти-медики. Серед них і Марія. Каже: важливо вшанувати пам’ять Нестора Максимовича-Амбодика.

Марія, студентка мед академії: Він вніс дуже великий вклад в науку, в розвиток медицини. Я вважаю, це дуже важливо. Особливо на сьогоднішній день. Тому що ми майбутнє, ми повинні знати своє минуле.

Серед ініціаторів встановлення меморіальної дошки – викладачі медакадемії. Проректор Валерій Похилько говорить, що на проект витратили приблизно 20 тисяч гривень.

Валерій Похилько, проректор УМСА: Він написав перші книги саме по акушерству і педіатрії, а також анатомічні словники, створені ним, працюють і зараз.

Нашого земляка Нестора Максимовича-Амбодика називають основоположником педіатрично-акушерської служби. Тому дошку і встановили на будівлі перинатального центру. Нині технічне забезпечення закладу відповідає сучасним вимогам, розповідає заступник головного лікаря обласної клінічної лікарні Вікторія Ващенко.

Вікторія Ващенко, заступник головного лікаря обласної клінічної лікарні: За останні роки у нас діток передчасно народжених до кілограма зменшується завдяки нашим сучасним перинатальним технологіям. Нас вдається зберегти подовше вагітність. І таким чином діти народжуються уже з більшою вагою і, звичайно, здоровішими.

Захід приурочили до 275-ї річниці від народження нашого земляка. Нагадаю, Нестор Максимович-Амбодик – учений, професор акушерства, педіатр, енциклопедист. Народився у 1744-му році у селі Веприк Гадяцького району.