Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві вручили міську премію ім. Миколи Ярошенка

У Полтаві вручили міську премію ім. Миколи Ярошенка

У Полтаві вручили міську премію імені Миколи Ярошенка. Крім того, тут відкрили виставку картин з фондів художнього музею “Живопис – моя любов і відрада”. Чому вона присвячена та хто отримав нагороди, знають мої колеги.

Скульптура”, “Графіка”, “Наукові праці та дослідження у галузі мистецтва”, усього у міської премії імені Миколи Ярошенка - шість номінацій. У числі лауреатів – художниця Алла Тимошенко. Її відзначили за досягнення у живописі, зокрема за картину “Українська містика”, яку три роки тому визнали кращою на міжнародному пленері.

Алла Тимошенко, художниця: Початкова назва була трішечки інша, але під час Ілловайської трагедії, коли це йшло.  Там не завжди розуміють те, що ти робиш і треба було робити так, щоб ніхто не пройшов невідчуваючи певні моменти України.

За внесок у громадську діяльність, організацію і проведення мистецьких акцій премією нагородили історика, краєзнавця Сергія Козлова.

Сергій Козлов, директор Духовно-культурного центру ім. прп. Паїсія Величковського: П’ять років, як діє Духовно-культурний центр. Провели ми більше 50 тільки виставок художників, а також проводили виставки із циклу Свідки історії завдяки колекціонерам.

Ольга Курчакова, директор Полтавського художнього музею ім. М.Ярошенка: Ми особливо задоволені , що цю премію отримає друг нашого музею  Володимир Тарасов. Він нам дуже допоміг з атрибуцією багатьох експонатів, створив родинне дерево Григорія Мясоєдова.  

Премію ім. Миколи Ярошенка заснували у 2010. Відтоді її не проводили лише у 2014. Цього річ грошова винагорода лауреатів становить 2500 гривень.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради: Враховується той вклад, який ці люди внесли протягом цього року і попередніх років в музей Ярошенка і інші музеї і взагалі, в мистецтво.

До 140-річчя від дня народження живописця Матвія Донцова у музеї презентували виставку з фондів.  Відомий своїми пейзажами й натюрмортами художник жив у Полтаві у період з 1922-1944. Він написав більше 1500 полотен.