Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Децентралізація на Полтавщині в 2017-му: проблеми та досягнення

Децентралізація на Полтавщині в 2017-му: проблеми та досягнення

Протягом 2017-го кількість об’єднаних територіальних громад на Полтавщині стала майже вдвічі більшою, ніж торік. Нині їх в області 39. Про цьогорічні досягнення місцевих громад та про проблеми в розвитку децентралізації дивіться далі в сюжеті.

Валерій Білокінь – представник Мачухівської територіальної громади, створеної восени цього року. Розповідає: ще до офіційного об’єднання 5 сільських рад, які входять до складу громади, спільним коштом у 2017-му почали вдосконалювати інфраструктуру та будувати нові соціальні заклади.

Валерій Білокінь, голова Мачухівської сільської ради: Ми проводимо водогін, ремонтуємо дороги, покращуємо матеріальну базу комунального господарства. Уже обслуговуємо сусідні сільські ради. Тобто, є певні зрушення.

Процес об’єднання був тривалим і важким, адже його, каже Валерій Білокінь, гальмували чиновники. На запитання як саме – не відповів.

Валерій Білокінь, голова Мачухівської сільської ради: Ми вже не раз виступали з ініціативою із Судіївською сільською радою, і нам вдалося подолати той бар’єр, який був здійснений з боку районної ради.   Люди просто держуться за свої крісла, а ми йдемо вперед для розвитку своєї громади.

2017-ий був успішним і для Білоцерківської об’єднаної територіальної громади, розповідає заступник її голови Петро Рибальченко. Серед головних досягнень – капітальна реконструкція освітніх закладів.

Петро Рибальченко, заст. голови Білоцерківської ОТГ: Завершили капітальний ремонт даху Білоцерківського дитячого садочку, зараз іде повним ходом відбудова великого садочку в селі Поділ. Потім Бірківська середня школа: ми зробили реконструкцію.

Проблем із децентралізацією нині громада не має, каже Петро Рибальченко, але важко було на початку об’єднання, у 2015-му, отримати всі офіційні дозволи.

Петро Рибальченко, заст. голови Білоцерківської ОТГ: Звичайно, що всі ці погодження – це важко. Експертизи на початок якихось робіт, на капітальний ремонт, – це дуже гальмує цей процес.

На думку голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, причина гальмування процесів децентралізації – інша.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Фактор, скажімо так, унікального сільського голови, у якого є зарплата, у якого є організація із найближчого оточення, у якого є не облікована земля, який має непогані джерела доходу в бюджет.

Незважаючи на труднощі, каже Біленький, Полтавщина – одна із лідерів серед областей України по швидкості і якості утворення територіальних громад.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Ми бачимо, що ті, хто почали реформу що в 2015-му, то вони успішніші. Вони взагалі зараз перші в рейтингу всеукраїнського списку. Таким чином, це все досвід, це кошти, це контакти.

У 2018-му держава надасть майже 2 мільярди гривень на розвиток інфраструктури в об’єднаних територіальних громадах, повідомив голова обласної ради.