Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У Полтаві привітали юних переможців всеукраїнських та міжнародних конкурсів

У Полтаві привітали юних переможців всеукраїнських та міжнародних конкурсів

Танці, співи та музичні номери. В обласному центрі провели підсумковий концерт кращих учнів шкіл естетичного виховання «До Миколая на гостини – всі таланти Полтавщини». Під час заходу відзначили юних переможців всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Із ними поспілкувались і журналісти «Лтави».

Дев’ятирічна Марійка цьогоріч перемогла на міжнародному конкурсі. Грі на фортепіано вчиться протягом трьох років. Розповідає про свої нагороди.

Марія Клепець, переможниця Міжнародного конкурсу «Київський колорит»: Два кубка, дві медалі і дуже багато грамот. Мені сподобалось, як грали інші піаністи і я захотіла теж так грати.

Олена Клепець, мама Марії: Це велика радість, але це і велика праця. Праця дитини і праця педагога. Я думаю, що шлях до музики може бути не тільки професійним, він може продовжуватися все життя навіть у якості аматора.

В обласному театрі імені Гоголя із творчими перемогами вітали не лише юних музикантів, а й танцівників та співаків.

Сімнадцятирічний Сергій здобув гран-прі на театральному конкурсі у Болгарії. Хлопець говорить: у розмовному жанрі перевагу віддає гумору.

Сергій Козубенко, переможець театрального конкурсу в Болгарії: Люблю пожартувати. І я люблю приносити людям задоволення. І коли ти виступаєш, а в залі в людей ідуть сльози від того, що їм весело і смішно, то це найприємніше для мене.

Усього в області майже вісім десятків переможців всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Ліна Богодиста, директор обласного методкабінету навчальних закладів мистецтва і культури: Це і діти-солісти, і ансамблі малої форми, і ансамблі великого складу – оркестри народних інструментів, хори. Якщо по кількості, то це до 500 чоловік, якщо по кількості нагород – це 76 абсолютних переможців і творчих колективів.

Ось ці дівчата виступають у квартеті. Грають на фортепіано 8 років і мають нагороди різного рівня.

Катерина Докторова, учасниця квартету-переможця Всеукраїнського конкурсу «Обдарована молодь»: Как ни странно, всегда занимали призовые места, что нас неимоверно радует. Мы продолжаем развиватся в этом направлении.

Саша Павлій, учасниця квартету-переможця Всеукраїнського конкурсу «Обдарована молодь»: Буквально за две недели нам пришлось все подготовить, вступись, сыгратся. Потому что это очень сложно – играть квартетом вместе.

Загалом у 2016-17 (дві тисячі шістнадцятому - сімнадцятому) навчальному році у всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях  взяло участь  майже дев’ятсот учнів  області.