Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Благодійну допомогу для вихованців інтернату знайшли на смітнику

Благодійну допомогу для вихованців інтернату знайшли на смітнику

Подарунки на смітнику! Полтавці, які зібрали благодійну допомогу для вихованців інтернату, знайшли її у сміттєвих баках. Одяг викинули того ж дня. Чому допомогу не передали дітям та як добра справа перетворилася на скандал, дивіться далі у сюжеті.

Блогерка Анна Корнієнко разом зі знайомими вирішила до Дня святого Миколая влаштувати для вихованців полтавської школи-інтернату ігри, майстер-класи та виступи аніматорів. А також привезли близько двох десятків пакетів із речами.

Анна Корнієнко, організаторка збору допомоги: По концу спросили у директора и зама, что дальше будет. Они говорят: вы сейчас уйдете и мы посортируют по трем кучкам: младшие, средние и старшие классы. А мягкие игрушки пойдут, как поощрение.

Увечері цього ж дня благодійники отримали повідомлення про те, що частина речей лежить у сміттєвих баках. Перевірити інформацію приїхав Ілля з товаришами.

Ілля, брав участь у зборі допомоги: Пакеты были запечатанные. Некоторые пакеты были разорваны. В грязи все лежало. Шел дождь. Мы приехали сюда и зашли через калитку. Калитка была открыта. Два полных бака и еще большая гора возле баков лежала.

Про сторонніх на території інтернату повідомили заступнику директора. О третій годині ночі вона приїхала до закладу. З’ясувати, чому речі опинилися у баках, не вдалося.

Олена Мацицька, заступник директора з виховної роботи Полтавської спеціалізованої школи-інтернату №2: Це було три-чотири пакети, вони були розірвані. Одна й інша нічна підійшли взяли їх. Це було трохи речей з-під контейнера.

Як частина речей опинилася на смітнику, обидві сторони пояснюють по - різному. Анна вважає, що це зробили працівники інтернату. Вони говорили, що волонтери принесли брудні і зношені речі. Директорка закладу Алевтина Ключинська каже: попереджала, що приносити одяг не бажано. Жінка має таку версію розвитку подій: пакунки з одягом захопили випадково, виносячи сміття після свята.

Алевтина Ключинська, директор Полтавської спеціалізованої школи-інтернату №2: Сміття стояло біля другого класу. Речі були в цьому залі. Можливо, хтось виніс і поклав у мішки чорні із сміттям. Бо ці ж мішки були білі. В чорних від смітника пакетах були оці речі.

Алевтина Володимирівна каже: хтось спровокував ситуацію. Організатори збору допомоги вимагають, щоб речі роздали дітям. Керівництво закладу спочатку не впускало їх до закладу через карантин. В інтернаті діти хворіють на кір. Та сторони домовилися.

Ірина Соляник, журналістка: Благодійники у присутності журналістів, працівників інтернату та поліції сортують речі. Сторони спільно домовилися, що роздадуть одяг та іграшки дітям у присутності свідків.

Директор сказала:  подарунки  роздадуть дітям після перевірки спеціальної комісії і представника санепідемстанції.

Якщо висновок комісії буде негативним,  одяг та іграшки повернуть.

Також Анна Корнієнко звернулася до членів постійної комісії обласної ради з питань освіти науки і культури. Попросила їх відреагувати на інцидент. Розібратися в ситуації доручили директору обласного департаменту освіти та науки Олені Харченко.

Олена Харченко, директор обласного департаменту освіти: Наразі підготовлено розпорядження про проведення службового розслідування. Буде проведено службове розслідування і обов’язково результати будуть повідомлені вам.

Нагадаємо, в Полтавській спеціалізованій школі-інтернаті №2 виховують близько двохсот дітей.