Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Дірки в покрівлі та падаюча цегла: будинок в центрі Полтави потребує капремонту

Дірки в покрівлі та падаюча цегла: будинок в центрі Полтави потребує капремонту

Дірявий дах та затоплені квартири. У будинку на вулиці Миколи Дмітрієва,  6-в, що у Полтаві,  покрівля в аварійному стані. Власники квартир самотужки ремонтують  дах, який в комунальній власності міста. Мешканці кажуть: будинок  небезпечний не лише для них, а й перехожих. 

Полтавка Альбіна Білай розповідає: її будинку по вулиці Миколи Дмітрієва, 6-в більше 100-та років. Востаннє покрівлю ремонтували понад півстоліття тому.

Альбіна Білай, жителька будинку: В 60-тих роках минулого століття залізна покрівля була замінена на шифер. Роботи проводилися неякісно, недобросовісно. Біля архітектурних декорів,  які розташовані у кутах – там покинули старе залізо. Воно зіпсувалося ще більше. Звичайно покрівля шиферна не вирішила всі наші питання.

Альбіна говорить: будинок небезпечний для перехожих, бо на архітектурних елементах відсутній цемент, і з даху на тротуар час від часу падала цегла.

Альбіна Білай, жителька будинку: Мешканці будинку неодноразово були свідками того, як зривалися з даху цеглини. В певних випадках викликалися відповідні служби та обрізалися гілки прилеглих дерев, які так само зривали цеглу з даху. 

У будинку п’ять квартир. Пенсіонерка Надія Палаженко показує стелю, через яку потрапляє волога. Каже:  неодноразово вона та інші мешканці зверталися до комунальників.

Надія Степанівна Палаженко, жителька будинку: А кого вызывать? Если ЖЕК № 2 у нас один единственный на всю Полтаву. Они на нас  и внимания не обращают. Ни мастера, никогда и никого не было сдесь

Лідія Павлівна, жителька будинку: Останні 10 років потоп повний: стеля тече, нічого не допомагає, якщо починає текти зверху то доходе аж донизу, до першого поверху. Електрику поміняли, бо були випадки такі що ледве будинок не згорів.

Через дірки у шифері взимку на горище потрапляє сніг.

Надія Степанівна Палаженко, жителька будинку: Коли дощ іде або сніг, то у нас тут снігу великі кучугури. Я помоложе была, то я снег выносила, тепер он тает и все тут» 00.36 

Власники квартир своїми силами ремонтують покриття.

Ольга Гриненко, журналіст: Щілини у покрівлі будинку мешканці  перекривають монтажною піною.

Будинок на вулиці Миколи Дмітрієва, 6-в на балансі  житлово-експлуатаційної організації № 2 міста Полтави. Ми показуємо звернення мешканців будівлі щодо ремонту покрівлі. Серед переліку послуг комунальників відсутні ремонтні роботи даху та цегляних кладок, тому вони не повинні  їх виконувати, - говорить начальник сектору по роботі зі звернення громадян Олена Полуницька.

Олена Полуницька, начальник сектору по роботі зі зверненнями громадян (ЖЕО №2): Ми виконуємо прибирання прибудинкової території, технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньо будинкових систем – це опалення, каналізація, водопостачання і водовідведення.

Упродовж двох років жителі будинку зверталися до управління житлово-комунального господарства Полтавської міськради. Отримали відповідь:  будинок № 6-в на вулиці Миколи Дмітрієва є в переліку тих, де планують відремонтувати покрівлю. Ми надіслали інформаційний запит  стосовно строків цих робіт.