Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Церкву Різдва Христового реконструюють на Полтавщині

Церкву Різдва Христового реконструюють  на Полтавщині

У Вергунах Хорольського району планують відновити церкву Різдва Христового. Долучиться до цього Українська православна церква Київського патріархату. Храм побудували понад  200 років тому пани Базилевські. Нині   реконструювати його не можуть. Чому – дізнавалися журналісти «Лтави».

Будували церкву Різдва Христового місцеві селяни та кріпаки.Цеглу привозили із заводу, що працював у Вергунах Хорольського району.Щоб будівля була міцнішою, у вапно додавали яйця, розповідає директор Вергунівської загальноосвітньої школиСвітлана Сторчак. Розписували церкву студенти Петербурзькоїакадемії мистецтв.

Світлана Сторчак,  директор Вергунівської ЗОШ І-ІІ ступенів: Після війни її закрили, но згоріть вона не згоріла. Просто вигоріло там внизу усе, що було. І так вона й стоїть до сих пір. Спасибі, фільм «Ізгой» знімали, навели тут порядок, там поприбирали, вивезли сміття.

Нині церкву хочуть реконструювати. Для цього її потрібнопередати на баланс Клепачівської сільської ради, аби пізніше вона стала власністю місцевої об’єднаної територіальної громади.

Микола Новоселецький, голова  Клепачівської сільської ОТГ: Ми займаємося цими питаннями для того, щоб допомогти востановити  цю церкву. Декілька днів назад я  мав розмову із предстоятелями Київської церкви, вони заінтересувалися цією церквою для того, щоб допомогти вам її востановить.

Відновитицеркву Різдва Христового у Вергунах хочуть  не лише місцеві жителі та влада, а  й  Українська православна церква Київського патріархату.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчук УПЦ КП: Наприкінці 90-тих років  були виділили якісь невеличкі кошти з фонду культури виділив, її накрили. Це вже дало можливість врятувати хоч якось. Але все одно храм руйнується. Є ентузіасти, є громада, ми готові робити все, шо в наших силах. Звичайно, шо це потребуватиме великих фінансових витрат. Але на сьогодні  проблема у юридичній площині цього питання.

За словами владики Федора,  гроші для  реконструкції готовий виділити місцевий фермер.