Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

На Полтавщині від сказу цього року загинуло тварин в 5 разів більше ніж у попередньому

На Полтавщині від сказу цього року загинуло тварин в 5 разів більше ніж у попередньому

Цього року  кількість випадків захворювання та загибелі тварин через сказ на Полтавщині зросла майже в 5 разів. За даними управління Держпродспоживслужби в Полтавській області найбільше загинуло котів, лисиць, та собак і навіть лось. Чому на Полтавщині побільшало випадків захворювання на сказ серед диких тварин у нашому наступному сюжеті.

Начальник головного управління Держпродспоживслужби  каже стільки випадків загибелі тварин від сказу не було з десяток років. 

Геннадій Пікуль, начальник ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області: 46 випадків сказу. В порівнянні з минулим роком їх було 11 . Під час 46 випадків 54 тварини загинули.

Основним джерелом поширення сказу залишаються хижаки. Особливо небезпечна червона лисиця.

Костянтин Боровик, голова президії Полтавської обласної організації УТМР: Ми стараємося доводитися чисельність лисиці як це передбачено 0,5 голови на тисячу гектарів мисливських угідь. Це науково обґрунтована позиція і рішення, що при такій чисельності лисиці сказ не розповсюджується.

Костянтин Боровик мисливець із 50-ти річним стажем.  20 років очолює Полтавську обласну президію Українського товариства мисливців і рибалок. Каже, кількість випадків сказу могла б бути меншою, якби вчасно проводили імунізацію серед диких тварин.

Костянтин Боровик, голова президії Полтавської обласної організації УТМР: Причина на мою думку є те, що протягом останніх двох років не проводилася пероральну імунізацію. Ми разом із ветеринарною службою щороку викладали вакцину. І тоді таких спалахів хвороби яка спільна для людини і тварини було значно менше.

Цього року з обласного бюджету виділили 16 мільйонів гривень на закупівлю вакцини. Ліки розкидали осінню та весною. Результат можна буде побачити лише наступного року.