Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Полтавський аеропорт: перший рейс «Полтава-Анталія» запланували на 2 травня 2018 року

Полтавський аеропорт: перший рейс «Полтава-Анталія» запланували на 2 травня 2018 року

130 мільйонів гривень на злітну смугу. Полтавський аеропорт реконструюють, щоб здійснювати міжнародні авіаперевезення.  В якому нині він стані і коли буде перший виліт – дізнавалися журналісти "Лтави".

Лідія Ритченко, журналіст: Полтавський аеропорт отримав статус - міжнародний. Для того, щоб здійснювати міжнародні рейси, потрібно першочергово встановити огорожу, реконструювати злітну смугу та термінал.   Перший рейс «Полтава-Анталія» запланували на 2 травня 2018 року.

Нині тут на базі п’ять літаків малої авіації здійснюють  учбово-тренувальні  польоти курсанти Кіровоградської  льотної академії  та льотної школи «Кондор». Також приймають чартерні рейси.

Марина Джерипа, начальник  служби організації перевезеньВ цьому році ми відправили та прийняли 82 чартерні рейси з пасажирами на борту та виконали понад 5.5 тисяч учбово-тренувальних польотів. Хотілося б відкрити не тільки чартерні рейси, а й регулярні, як в межах України, так і за кордоном.

Для контролю авіаційної безпеки під час міжнародних рейсів, потрібно облаштувати аеровокзал та розширити пункт пропуску.

Анатолій Василенко, заступник генерального директора КП «Аеропорт-Полтава» з авіаційної безпекиЗбільшити кількість місць для проходу пасажирів на контроль на безпеку. Також для забезпечення паспортного контролю, таможні.

Щоб модернізувати аеровокзал потрібно затвердити проект. 

Юрій Колесник, директор КП «Аеропорт-Полтава»: Це дозволить нам розпочати будівництво при виділенні коштів І аеропорт, як термінал довести до  сучасних вимог, де будуть здійснюватися регулярні авіаційні перевезення. Також плануємо придбання спецтехніки, яка потрібна для обслуговування даних рейсів.

Кошти на реконструкцію аеропорту виділять з обласного та державного бюджету. 

Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДАБлизько 9-ти мільйонів  буде спрямовано на ремонт злітно-посадкової смуги. А після цього ми будемо звертатися  до міністерства інфраструктури, щоб вони виділили суму, яка буде близько 130 мільйонів гривень для того, щоб повністю відремонтувати злітно-посадкову смугу, яка могла б  без проблем, без обмежень приймати літаки в аеропорту Полтава.

Уже з червня наступного року планують робити два міжнародні рейси на тиждень. Також запровадять маршрутні перевезення людей до аеропорту з  Кременчука, Горішніх Плавнів та Сум.Передбачають до Туреччини, Болгарії, Єгипту та інших країн.