Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Як депутати міської ради бюджет ухвалювали (відео)

Як депутати міської ради бюджет ухвалювали (відео)

Полтава з бюджетом на 2018-й рік. При розгляді головного кошторису міста виникали суперечки, депутати пропонували доопрацювати його. Після обговорень більшість проголосувала «за».  Чим були незадоволені обранці та куди  спрямують бюджетні кошти – дивіться у сюжеті.

Із понад 80 питань, винесених на розгляд, головне  -  затвердження міського бюджету на 2018-й рік.  Не всі із обранців погоджувалися його підтримати.

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради:  Бюджет, який написаний за тиждень до його прийняття, навіть менше, а ми депутати, отримали його позавчора, такий1 бюджет не може бути досконалим. Він взагалі не може прийматися.

Після обговорень за бюджет  проголосували 27 депутатів із 41-го. Кошти спрямують зокрема на оплату праці, харчування дітей у навчальних закладах, енергоносії, благоустрій міста, оздоровлення дітей, освіту, цільові програми. На житлово-комунальне господарство виділили понад 300 мільйонів гривень, медицину - майже 400. Планують наступного року побудувати амбулаторію загальної практики сімейної медицини  у с. Івонченці Полтавського району.

Тетяна Чумак, начальник бютжетно-фінансового управління: Обсяг дохідної частини бюджету складає 3 мільярди  256 мільйонів гривень. Показники доходів міського бюджету по загальному фонду збільшуються на 44 мільйони гривень.

Депутат Олег Бєлоножко каже: обурений, що на сесію не винесли питанняпро Кадетський корпус. Відтак на  реконструкцію будівлі наступного року коштів не виділили.

Олег Бєлоножко, депутат Полтавської міської ради: Жодної копійки. Він руйнується на очах у нас. Якщо ми мріємо виділили ці кошти  в 19-му році, то нам на консервацію, на розчистку , потребуватиме того місця.

Міський голова Полтави Олександр Мамай пояснив це так.

Олександр Мамай, міський голова Полтави: Для того,щоб розпочати  якісь роботи, навіть виділення коштів на  проектні роботи, треба, щоб проектант, починає робити тоді, коли земельна ділянка є під Кадетський корпус. Якщо це навіть за територіальною громадою, його це треба доробити до кінця.

Проголосували депутати і за програму, що передбачає капітальний ремонт ліфтів. Його потребує в місті 90%  підйомників.  

Олександр Мамай, міський голова Полтави: Ця бригада, яка у нас з’явилася, яка бере на себе відповідальність відремонтувати ці ліфти, вони взяли тільки 20 мільйонів, що вони можуть освоїти. Є перелік ліфтів, які ремонтуватимуться в першу чергу. Це навіть не просто заміна редуктора, заміна тросу, в багатьох, навіть заміна кабіни.

Крім того, за бюджетні кошти наступного року планують реконструювати парки, сквери та бульвари. За словами секретаря Полтавської міської ради Оксани Деркач, першочергово впорядкують  парк ім. Котляревського, де встановлять пам’ятний знак героям АТО. Крім того, на  засіданні депутати Денис Полішук і Ярослав Мартинюк оголосили про вихід  із Соціал-демократичної партії.