Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Удруге засідання обласної сесії переносять через активістів із Кременчука

Удруге засідання обласної сесії переносять через активістів із Кременчука

Понад десять мільярдів чотириста мільйонів гривень – доходи і видатки обласного бюджету на 2018-й рік. Фінансовий документ затвердили на сесії Полтавської облради. Майже відразу після цього засідання перенесли. Тож жителі Кременчуцького району залишилися без відповіді. Вони вимагали відмінити рішення про створення комунального підприємства на території ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні», до якого входить Білецьківський заказник. Докладніше про результати засідання дивіться у сюжеті.

Сімдесят один депутат із вісімдесяти присутніх підтримав проект обласного бюджету на 2018 рік. У сесійній залі його майже не обговорювали. Видатки обласного бюджету запланували зі збереженням соціальної спрямованості. Найбільше коштів спрямували на утримання закладів та проведення галузевих програм із охорони здоров’я, освіти, соціального захисту та забезпечення, будівництва, культури та мистецтва.

Сергій Шевчук, голова постійної комісії облради з питань освіти, науки та культури: Те, що стосується капітальних видатків у галузі освіти та культури, департамент освіти пропонує розподілити 17 млн по галузі освіти капітальних видатків. Управління культури -  трохи більше 7 млн.

У загальній структурі доходів обласного бюджету на 2018-й рік – майже 70% становлять податки на доходи фізичних осіб. П’яту частину отримуватимуть за рахунок ренти від користування надрами. Унаслідок змін законодавства сума цієї складової збільшилася майже уп’ятеро.

Павло Кропивка, директор департаменту фінансів Полтавської ОДА: Ми отримаємо відрахування від рентних платежів у частині нафти, газу і газового конденсату. По області ця цифра буде не менше, ніж 620 мільйонів гривень. У нас в обласному бюджеті передбачено 250 млн.

Із запланованих майже дев’яноста питань депутати розглянули менше половини. У засіданні оголосили перерву, бо роботі перешкоджали активісти із Кременчуцького району. Близько сотні жителів Білецьківської сільської ради вимагали, щоб депутати скасували своє рішення про створення регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні»  як комунального закладу. Люди припускають, що тепер навіть вхід на територію Білецьківського заказника буде платним.

Людмила, жителька села Чечелеве Білецьківської сільради Кременчуцького району: Можуть забудувати, перекрити нам заїзд та проїзд  шлагбаумами і ми будемо потім ще платити гроші за те щоб потрапити на ці плавні.

Валерій Чечель, депутат Полтавської облради: Пропоную зараз повернутися до розгляду цього проекту рішення, не підтримувати його, розібратися. Створити комісію відповідну.

Депутати внесли зміни до свого рішення щодо реорганізації ландшафтного парку, але не відмовилися від ідеї створення комунального господарства. Коли обурені люди вийшли до трибуни, у засіданні оголосили перерву. Активісти продовжували стояти біля президії. Згодом голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький оголосив про перенесення засідання.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Скасувати рішення ми не можемо. Це може бути тільки суд. Тобто всі питання, які можуть підніматися із цього напряму, будь ласка, нехай судяться.

Нагадаємо, у жовтні на першому засіданні 18 сесії обласної ради сьомого скликання депутати проголосували за організацію регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» як комунальної установи. Тоді засідання також перенесли через протести активістів.