Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Вечір-спогад про В’ячеслава Чорновола влаштували в обласній бібліотеці

Вечір-спогад про В’ячеслава Чорновола влаштували в обласній бібліотеці

"В’ячеславу Чорноволу-80". У Полтавській обласній бібліотеці ім. Івана Котляревського відбувся вечір-спогад українського політичного діяча. Про лідера українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80их-90-их років – далі у сюжеті. 

Поборник української держави, політик, публіцист. Вячеслав Чорновіл виступав проти комуністичної системи та радянського режиму. За це був чотири рази засуджений. Потім очолював Народний Рух України

Микола Кульчинський,  голова Полтавського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта»: Він був людиною динамічною, сучасною. Абсолютно шляхетою людиною, в нього і близько не було ніякого егоїзму, егоцентризму, як у багатьох політиків. Він жив Україною, романтик української  ідеї.

Для Миколи Кульчинського Чорновіл був соратником і товаришем. Голова Народного руху у Полтаві теж був десидентом і потрапив до тюрми через  антирадянську діяльність

Микола Кульчинський,  голова Полтавського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта»: Вячеслав Максимовчич видавав журнал два роки. Можете собі уявити в умовах російської окупації тоталітарної два роки КДБ не змогли знати хто його видавав.  У цьому журналі була опублікована стаття про мій процес а вирізки якось моєму брату вдалось пронести мене в ув’язнення і це мені дуже допомогло.

Пригадує зустрічі із Вячеславом Максимовичем у Полтаві і  Ганна Дениско.

Ганна Дениско, колишній член Народного руху України: У лютому 1998 року  зал був переповнений, полтавці його  дуже щиро зустрічали а коли він уже починав відіжджати його оточили щільним колом кожен хотів перемовитися словом з цією людиною. Тоді в Полтав і він ксазав такі слова, я вірю, що серце України буде битися в унісон із серцем руху.

Вячеслав Максимович народився 24 грудня 1937р. на Київщині, у с.Єрки. Здобув вищу журналістську освіту у  Київському державному університеті ім. Тараса Шевченка. Ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України та Акту проголошення Незалежності 24 серпня 1991 р. 

Марта Поліщук, одинадцятикласниця: Були моменти на уроках, коли ми стикалися з цією видатною постаттю, знаємо, що він балотувався у президенти.

Олександр Модестов:  Ми вивчали Вячеслава Чорновола як  дисидента. Брав участь у Гельсинській групі, видавав свої твори.

25 березня 1999 р. В’ячеслав Чорновіл загинув в автокатастрофі під Борисполем за нез'ясованих обставин. У 2014 справу закрили як нещасний випадок.