Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У Полтаві – нове обладнання для допомоги передчасно народженим

У Полтаві – нове обладнання для допомоги передчасно народженим

Краще виходжувати передчасно народжених будуть у Полтаві. Це робитимуть за допомогою сучасного обладнання, яке  презентували в міській дитячій лікарні. Інкубатор виробила японська компанія.  Подробиці від моїх колег Лілія Пархоменко та Богдан Казирід.

Міші майже місяць. Разом із мамою він перебуває у відділенні патології новонароджених дитячої міської лікарні. Хлопчик  народився із вагою  кілограм триста грамів.

Віта, мати новонародженого: На 7-му місяці піднявся дуже високий тиск. Привезли «скорою» у перинатальний центр. Там я пробула два тижні. Потім перенаправили нас сюди. Дітки як недоношені, вони часто мерзнуть. А з цим апаратом вони не мерзнуть.

Немовля помістили в інкубатор для недоношених. Це обладнання дає змогу допомагати  дітям із вагою від п’ятисот  грамів при народженні.

Олена Щербань, завідувачка відділення патології новонароджених дитячої  лікарні м. Полтави: Забезпечує умови максимально наближені до внутрішньоутробних. Цей апарат підтримує повністю температуру середовища максимально комфортну для дитини. Підтримує вологість на рівні необхідних цифр, як високу, так і низьку. На сьогоднішній момент за допомогою цього інкубатора було виходжено вже 7 діток з низькою вагою. Від 1000 до 1500 грам. Досить успішно.

Подібних апаратів у Полтавській дитячій лікарні дев’ять. Три із них – сучасні. Презентувати іще один інкубатор приїхав спеціаліст із Києва Володимир Мітін.  

Володимир Мітін, представник компанії-виробника обладнання: Чого немає в Україні в жодній лікарні. Цей інкубатор може працювати і зігрівати дитину впродовж транспортування. Коли дитину перевозять з реанімаційної палати до операційної, то зазвичай, коли перевозять на відкритій системі, її мусять відключити від системи, або використовувати транспортний інкубатор.

Це обладнання пристосоване і для оперування новонароджених. Володимир Мітін, представник компанії-виробника обладнання: Обігрівач розташований збоку, тобто хірургу не заважає цей обігрівач. Він гріє дитину збоку і розрахований так, щоб голова дитини, хоч знаходиться ближче до обігрівача, і ноги дитини гріються однаково за рахунок фокусування.

Роботу хірурга із новонародженими полегшують і ЛЕД-лампи, розповідає завідувач операційного блоку Олександр Волошин. Цю встановили близько десяти днів тому. 

Олександр Волошин, завідувач операційного блоку дитячої лікарні м. Полтави: ЛЕД-лампи в Полтаві уже почали встановлювати. В нашій лікарні це перша така. Порівнюючи зі старими операційними лампами, яким уже більше 30 років, то це суттєвий крок вперед.

У відділення патології новонароджених Полтавської дитячої міської лікарні потрапляє близько ста недоношених дітей щорічно.